Як здати кімнату в комуналці.

Технологія здачі кімнати в комуналці не сильно відрізняється від аналогічної операції з квартирою. Але є деяка специфіка, яка випливає з того, що житлоплощу в квартирі належить кільком власникам і орендарям доведеться ділити її з одним або кількома сусідами. При цьому для багатьох такий варіант краще знімання кімнати в квартирі з господарями через рівного статусу з іншими мешканцями.
Вам знадобиться
  • - документи на кімнату;
  • - реклама в ЗМІ та інтернеті або послуги агентств нерухомості;
  • - договір оренди.
Інструкція
1
Ви можете звернутися для пошуку орендаря за допомогою до посередників або зайнятися цим самостійно. Але в будь-якому разі не стане зайвою консультація в агентстві нерухомості на предмет ціни, за якою реально здати вашу власність, і впливають на неї факторов.Ісходя з питань, які задасть вам агент, визначаючи ціну кімнати, ви можете скласти оголошення, так як ця інформація цікавитиме і покупця.
2
Складіть оголошення і розмістіть його на сайтах і в ЗМІ, за допомогою яких шукають житло в регіоні розташування вашої недвіжімості.Еслі не хочете зв'язуватися з посередниками, вкажіть це в тексті. Дзвонити стануть все одно, але легше буде їм отказать.Лучше заведіть окрему сім-карту і використовуйте її тільки в ті години, коли вам зручно відповідати на дзвінки. Для неурочний звернень підключіть автовідповідач з повідомленням, що пропонують залишити координати або зателефонувати в інший час. Пізніше можна буде записати інформацію, що пропозиція неактуально.
3
Підготовка до кожного перегляду зажадає від вас навести порядок не тільки в самій кімнаті, а й у місцях загального користування. У тому числі і позачергово, якщо буде така необходімость.Кліент повинен побачити кімнату і квартиру в кращому, наскільки це можливо, вигляді і отримати мінімум ґрунту для сомненій.Продумайте, які питання він може вам задати, і свої відповіді на ніх.Будьте готові також показати документи на кімнату, що підтверджують, що ви здаєте її на законних підставах.
4
Обмовите з орендарем всі істотні умови оренди (ваші взаємні зобов'язання, розмір, терміни і порядок оплати та ін.) І відобразіть їх в договоре.Ознакомьте його з графіком прибирання місць загального користування та іншими істотними моментами. Наприклад, оплаті рахунків, різними обмеженнями, прийнятими між іншими жільцамі.После підписання договору та передачі вам ренти за перший місяць і депозиту не забувайте контролювати своєчасність оплати і стан кімнати.