Як провести дотичні до кіл.

Дотичній до заданої окружності називається пряма линяючи, яка має тільки одну спільну точку з цим колом. Дотична до кола завжди перпендикулярна його радіусу, проведеним до точки торкання. Якщо дві дотичні проведені з однієї точки, яка не належить окружності, то відстані від цієї точки до точок дотику завжди буде однаковим. Дотичні до окружностям будуються різними способами, в залежності від їх розташування відносно один одного.
Інструкція
1
Побудова дотичної до однієї окружності.1. Будується коло радіуса R і береться точка A, через яку буде проходити касательная.2. Будується коло з центром в середині відрізка OA і радіусів рівним половині цього отрезка.3. Перетину двох кіл є точками дотику дотичних проведених через точку A до заданої окружності.
2
Зовнішня дотична до двох окружностям .1. Будуються дві окружності радіусом R і r.2. Проводиться коло радіусом R - r з центром в точці O.3. До отриманої окружності проводиться дотична з точки O1, точка торкання позначена буквою M.4. Радіус R проходить через точку M вказує на точку T - точку дотику великий окружності.5. Через центр O1 малої окружності проводиться радіус r паралельно радіусу R великому колу. Радіус r вказує на точку T1 - точку дотику малої окружності.6. Пряма TT1 - дотична до заданих окружностям .
3
Внутрішня дотична до двох окружностям .1. Будуються дві окружності радіусом R і r.2. Проводиться коло радіусом R + r з центром в точці O.3. До отриманої окружності проводиться дотична з точки O1, точка торкання позначена буквою M.4. Луч OM перетинає першу окружність у точці T - в точці дотику великий окружності.5. Через центр O1 малої окружності проводиться радіус r паралельно променю OM. Радіус r вказує на точку T1 - точку дотику малої окружності.6. Пряма TT1 - дотична до заданих окружностям .