Як зверстати газету. Як робити верстку для газет.

Жодне друковане видання не обходиться без верстки - саме від якості верстки залежить, наскільки вдало будуть розташовуватися текстові та графічні матеріали на сторінках газети і журналу, і саме верстка дозволяє найбільш якісно оцінити дизайн видання. Оформлення газети повинно бути одночасно яскравим, оригінальним і функціональним.
Інструкція
1
Сьогодні візуальна інформація в газетах так само важлива, як і текстова, тому приділяйте велику увагу ілюстраціям, фотографій і інших зображень, які необхідно органічно вставляти на сторінки газети.
2
верстався газету так, щоб її розмір був оптимальним для людини в умовах сучасного динамічного міста - не робіть розмір розвороту газети більше, ніж формат А3. Газета повинна бути зручна для читача, функціональна і естетично виразна.
3
Враховуйте особливість своєї цільової аудиторії - ви повинні знати, що саме ваші читачі шукають у вашому виданні, і на що спрямована спеціалізація газети.
4
Завжди пам'ятайте про важливість вдалих і ємних заголовків, які в першу чергу кидаються в очі читачам. Багато в чому саме від заголовка залежить, прочитає чи людина ту чи іншу статтю. Намагайтеся робити заголовки короткими, яскравими, але при цьому розкривають тематику статті.
5
Завжди публікуйте в газеті актуальні і свіжі новини - вони можуть публікуватися як у форматі щоденних зведень, так і в форматі щотижневого новинного огляду. Розподіліть контент вашої газети на смуги, і особливу увагу приділяйте першій смузі, в якій потрібно розміщувати найважливішу і ключову інформацію.
6
На першій смузі повинен проявлятися дизайн видання, його стиль, і, відкривши першу смугу, читач повинен відразу зрозуміти, наскільки комфортно йому буде читати дану газету . Яскрава і говорить фотографія буде хорошим рішенням для першої смуги газети. Також не забувайте про зручної навігації по рубриках і підзаголовкам видання. Продумайте систему навігації так, щоб вона була максимально зрозумілою і комфортною для читачів.
7
Включайте в тексти виносні коментарі, доповнюйте їх оригінальними елементами, що розкривають зміст, імпровізуйте, проявляйте творчість в журналістиці.
8
В верстці важливо не тільки розміщувати правильно ілюстративний і фото-матеріал, але і використовувати відповідні шрифти. Шрифти повинні бути моногарнітурнимі і контрастними.
9
Продумайте композицію вашого номера - в ньому має бути кілька візуальних і дизайнерських центрів, які найбільше привертають увагу і підтримують основний стиль видання. Ці центральні елементи повинні захоплювати увагу читачів.