Як вирощувати проліски.

Взимку так хочеться, щоб весна настала швидше: сніг розтанув, виглянуло сонечко, розпустилися перші квіти. Тому так люблять у всьому світі вирощувати проліски . Ніжні квіти розпускаються ранньою весною і випускають приємний запах - цього достатньо, щоб відчути майбутні зміни.
Вам знадобиться
  • Грядка, горщик, цибулини пролісків.
Інструкція
1
Запасіться наприкінці липня - початку серпня цибулинами пролісків. Десь через тиждень після покупки молоді цибулини пролісків необхідно посадити, в іншому випадку вони висохнуть і вже не проростуть.
2
Виберіть сонячне місце, можна з легкої полутенью, на ньому розбийте там грядку для квітів. Якщо у вас глинистий грунт, заздалегідь подбайте про те, щоб внести туди пісок і перегній. Викопайте ямки на глибину 6-8 см і покладіть туди цибулини. Ямки засипте землею. Якщо ж ви вирішили вирощувати проліски будинку, то зробіть в горщику поглиблення 3-5 см і вкладіть цибулини туди.
3
В грудні покрийте грядку шаром торфу. Товщина шару повинна складати 5-8 см. У лютому торф'яне покриття необхідно прибрати.
4
Тепер залиште ваші проліски в спокої. На зиму нарубати ялинових лапок і накрийте грядку, тоді квіти благополучно перезимують ( проліски , зростаючі у вас на віконці, вкривати ялиновими лапами, природно, не потрібно). Коли морози спадуть, прибирайте лапки. Якщо весна суха, грядку можна полити. А тепер чекайте: ось-ось виглянуть перші весняні квіти.
Зверніть увагу
Не саджайте цибулини дуже близько один до одного. Відстань між ними повинна бути близько 5 см.
Корисна порада
Через 5-6 років проліски краще пересадити.
Сліпучо білий пролісок, що має латинську назву Galanthus, залежно від свого виду, має різні за формою і кольором листя. Вони з'являються одночасно з квітками, а форма їх може бути лінійної, вузькою, плоскою або ланцетової. Колір листя буває або темно-зеленим, або сірувато-зеленим.

Чим відрізняється пролісок від інших рослин?

Пролісок - це мелколуковічние рослина, що пробивається з-під холодної землі з приходом перших сонячних весняних днів. З цибулини з'являється пряма квітконіжка з одиночним білою квіткою колокольчатой форми. «Дзвіночки» виглядають зніченими, а розпускаються вони на початку квітня. Кінчики сліпучо білих пролісків - зеление.Отлічіть пролісок від схожого на нього Белоцветник допомагають три внутрішніх пелюстки із зеленими кінчиками, оточені трьома білосніжними пелюстками крупнішого розміру. Пролісок белоцветний має приємно пахнуть білі квіти з жовтою плямою усередині, а цвітіння його тривало.
У декоративному квітникарстві зазвичай вирощують 2 види підсніжника - підсніжник Ельвеса і підсніжник сніговий. Головним їх відмінністю є висота. У високорослої Ельвеса квітконоси мають висоту від 15 до 25 см.

Де можна знайти цей прекрасний квітка?

Природа багата різними видами пролісків. Рід рослини представлений 18 дикорослими видами, зустріти які можна на Кавказі, в середній і південній смузі Європи, на заході Малої Азіі.Ідеальнимі умовами для проростання пролісків є гірські луки, лісові галявини та береги річок. У міських парках і домашніх садах рослина також може зростати, головне - забезпечити до нього доступ сонячних лучей.Что стосується ґрунту - живильного середовища для пролісків, вона повинна бути рихлою і в міру вологому. Рослина не любить піщаних грунтів, затінених місцевостей і ділянок з застоями води, але важкі глиняні грунти можна розбавляти піском.

Як розмножується підсніжник?

Деякі види пролісків, що зустрічаються тільки на Кавказі, вже занесені в Червону книгу і підлягають охороні держави як рідкісні, зникаючі види, зривати які строго заборонено. Але частинку природи можна відтворити у себе вдома, виростивши проліски у власному саду або в умовах квартіри.Вирастіть підсніжник складчастий не складає ніяких труднощів. Розмноження його у вигляді утворення цибулин відбувається дуже активно. Порівняно з іншими різновидами, що формують всього 1-2 цибулини, він дає за літо 3-4 цибулини.
Підсніжники, зростаючі в домашніх умовах, не люблять азотовмісних добрив. Збагачувати грунт необхідно калієм і фосфатами.
Пересадку рослини не можна робити навесні під час його цвітіння, краще цим займатися в кінці серпня або початку вересня. Розмноження підсніжника насінням також не є обтяжливим. Після збору насіння їх тут же сіють в грунт, але перші квіти при такому способі посадки з'являться не раніше 4-5 року. Надалі вони будуть розмножуватися самосівом.