Як посадити цибулю порей. Як садити насінням цибулю.

Лук порей вважається однією з улюблених овочевих культур. Він містить в собі багато мінеральних солей, які пробуджують апетит, стимулюють діяльність печінки і жовчного міхура. Лук порей надає профілактичну і почасти лікувальну дію при ревматизмі і ожирінні.
Інструкція
1
Візьміть шматочок марлі, розкладіть на ньому потрібну вам кількість насіння і зав'яжіть кінці. Трохи намочіть марлю з насінням теплою водою. Замочити їх можна на ніч, а можна і на пару годин.
2
Розсаду цибулі порею висаджуйте в лютому або в березні. Насіння беріть німецькі або чеські. У горщик циліндричної форми насипте землю на 2/3 об'єму, в днище горщика виконайте отвори. Рівномірно розподіліть насіння, після цього засипте їх грунтом на 2 см. Накрийте горщик поліетиленовим пакетом і поставте в тепле місце.
3
Знімайте пакет з горщика з цибулею кожні 2-3 дні. Злегка полийте і знову накрийте. Пакет на горщику потрібен для того, щоб підтримувати вологість. Після того, як з'являться перші зелені сходи, зніміть пакет, горщик поставте на добре освітлений підвіконня.
4
Щойно на вулиці встановиться гарна погода, вивісите горщик з цибулею на балкон. Тільки не забувайте прикривати його від прямих сонячних променів.
5
Лук порей можна висаджувати і відразу в грунт. Землю ретельно розпушіть, потім викопайте канавку v-подібної форми глибиною 15-16 см. На дно посипте перегній і золу, добре перемішайте, полийте. Потім висаджуйте розсаду, розправляючи корінці, і акуратно присипте грунт. Відстань між розсадою залишайте 8-10 см. Після того, як висадіть розсаду, буде видно, що цибуля посаджений в траншею, а вона захищає його від холодних вітрів. Накрийте зверху плівкою до настання теплих днів. Така висадка сприяє відбілюванню ніжки.
6
Прибирання лука відбуватиметься в різні терміни, це залежить від сорту. Ви побачите, коли ніжка стала досить товстою, а цибуля витягнувся в довжину.
Корисна порада
Поливайте рослину тільки теплою водою, інакше цибуля замерзне і буде хворіти.