Як хешировать файл. Хешировані файли.

Хешування використовується в багатьох задачах, пов'язаних з обробкою цифрових даних. Операція хеширования увазі отримання блоку даних фіксованого обсягу на основі даних невизначеною (можливо, дуже великий) довжини. Існує багато хешірующіх алгоритмів, що розрізняються довгою хешу, швидкістю роботи і іншими параметрами. Більшість подібних алгоритмів застосовується виключно в криптографії. Але використовується хешування та в повсякденному житті. Так, за допомогою хеширования легко підтверджується цілісність даних. Наприклад, розробник програми може розмістити її на декількох серверах обміну файлами . Але це може зробити і зловмисник, який додав в програму шкідливий код. Однак на сайті розробника може бути опублікований хеш розповсюджуваного файлу. А так, як хешировать файл може будь-хто, то неважко переконатися в його справжності, просто порівнявши хеши. На сьогоднішній день існує багато програм, що дозволяють легко отримувати хеши файлів.
Вам знадобиться
  • Файловий менеджер Total Commander.
Інструкція
1
Відкрийте каталог з файлами для хеширования в одній з панелей файлового менеджера Total Commander. Для цього виберіть диск, на якому знаходяться файли за допомогою натискання на одну з кнопок дисків, або за допомогою списку, що випадає, розташованого над панеллю. Шляхом послідовного вибору директорій, перейдіть в потрібний каталог.
2
Виділіть файли, хеш яких потрібно порахувати. За допомогою кнопок "Вгору" та "Вниз" підводите курсор у списку до потрібної рядку. Натискайте клавішу Insert або Space для виділення імені файлу.
3
Хешіруйте файли. Виберіть в головному меню додатка пункт "Файл", а потім пункт "Створити файл SFV-контрольних сум (CRC) ...". У діалозі встановіть прапорець "MD5". Можна також встановити прапорець "Для кожного файлу створити окремий SFV-файл". В цьому випадку значення хешу кожного файлу буде поміщено в окремий файл. Натисніть кнопку "OK". Дочекайтеся закінчення процесу розрахунку хешів. Результати хеширования будуть поміщені в файл або файли з розширенням ".md5".
4
Отримайте значення хешів. Відкрийте файл з розширенням ".md5" в програмі перегляду текстових файлів або в текстовому редакторі. У ньому міститимуться значення хешів по одному на рядку з наступними за ними іменами файлів, з яких був створений хеш.
Зверніть увагу
Хешування файлів може займати тривалий час, якщо файли чималі.