Як дізнатися температуру.

При наявності градусника дізнатися температуру тіла дуже просто, достатньо лише провести відповідні маніпуляції. Але тільки не завжди цей чудо-прилад мається на наявність, але і в цьому випадку жаль не повинно бути місця. Підвищена температура свідчить про наявність запального процесу в організмі і її потрібно збити з досягнення позначки 37,7-37,2 градуса, знижувати на більш низьку температуру небажано, нехай організм бореться з інфекцією.
Інструкція
1
Якщо вам необхідно виміряти температуру комусь, прикладіть руку до чола і проаналізуйте, якщо лоб гаряче, ніж ваше тіло, значить температура є. Якщо різниця не велика, знижувати температуру не потрібно.
2
Градусник дає точний результат. Струсіть ртутний градусник, а електронний включите, і поставте під мишку. Сучасний градусник видасть сигнал після вимірювання (1-2 хвилини), а ртутний потрібно тримати 10-15 хвилин. Щоб результат був точним, пахва повинна бути сухою.
3
Базальну температуру вимірюйте в анальному отворі з ранку. Саме в ранкові години ви можете отримати бажаний результат. З вечора покладіть градусник біля ліжка, а з ранку відразу замірте температуру . Якщо ви ведете щоденник, не забудьте записати отриманий результат.
4
Якщо ви вимірюєте температуру малюкові, краще робіть це в порожнині рота. Але не використовуйте скляний градусник. Прилад потрібно покласти під язик і дочекатися результату, градусник повідомить про це сигналом.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=n88cNLK8vm4
Корисна порада
Вимірюйте температуру в тому місці, для якого призначений ваш градусник. Дізнатися температуру в вусі звичайним ртутним градусником у вас не получітся.Температура коливається протягом дня і може бути від 36,3 і до 39,9 градусів.
Гідрологічні дослідження включають в себе цілий комплекс спостережень за станом річок. Фахівці визначають стан дна, рівень води в річці, хвилювання на її поверхні. Найпростіший спосіб з'ясувати, яка температура води в річці, - проведення спеціальних вимірів. На стаціонарних водомірних постах такі свідчення знімають, як правило, два рази на добу.

Пристрої для вимірювання температури води

Щоб дізнатися температуру води в річці, використовують різні типи термометрів. Вони можуть бути ртутними, електричними або електронними. Оскільки вимірюваний показник на поверхні річки відрізняється від температури на глибині, в різних випадках застосовують різні типи приладів - поверхневі і глибинні термометри.Проще всього з'ясувати, яка температура в поверхневих шарах річки. Такі вимірювання проводять традиційним ртутним приладом або його більш досконалим аналогом, який ще називають джерельним термометром. Звичайний побутовий вимірювальний інструмент досить опустити у відро, яке наповнене водою, набраної з поверхні водоема.Родніковий термометр більш зручний. Він має у своєму складі спеціальний резервуар, оточений ізолюючим матеріалом, який захищає ртуть від дії температури повітря після вилучення приладу з води. Така теплозахист може бути виконана з пробки або гуми. Часто джерельний термометр вставляють в оправу з металу.
Покази приладу знімають не відразу, а після двох-трьох хвилин перебування термометра в воді.
Для визначення температури на значних річкових глибинах використовують ртутний термометр перекидається типу. Він складається з двох частин. Основний і допоміжний термометри з'єднані між собою і вставлені в трубку з товстого скла. Знімають показання на відкритому повітрі, вносячи поправку, яку вираховують за шкалою допоміжного приладу. Сьогодні також все ширше застосовують термометри електричного та електронного типу.

Як вимірюють температуру води в річці

Вимірюють температуру води в річці в один і той же час на стаціонарних водомірних постах або гідрологічних станціях. Якщо протягом доби відзначаються сильні коливання температур води і повітря, проводять також і додаткові спостереження.
Температуру на значних глибинах визначають за спеціальною програмою, в особливості, якщо проводяться дослідження з освіти поверхневого льодового покриття або глибинного льоду.
Вимірювання ведуть ртутними, електричними або електронними приладами, які відрізняються більш високою точністю. Результати замірів вносять в таблиці, на підставі яких фахівці вибудовують графіки коливань температури води в пунктах спостережень. Оброблені і узагальнені відомості передаються в регіональні Гідрометцентру, де їх можна при бажанні отримати на підставі запиту. Така інформація буває корисна для організацій, які ведуть на річках господарську діяльність. Окремі центри моніторингу публікують на своїх сайтах дані про температуру води у великих річках. Як приклад можна привести інформаційний портал Волгоградського гідрометцентру meteo34.ru, де регулярно викладаються дані про температуру Волги в районі річкового порта.Лішніе ключі: самара, самар, завтра, какати, який (система його не бачить)