Як прибрати кулькову ручку з тканини. Як прибрати з тканини плями чорнила.

Кулькові ручки досить часто «мажуться» або течуть, і в результаті на одязі студентів, школярів, офісних працівників і інших "багатопишучий» людей частенько утворюються не відпираються фіолетові плями. Як прибрати кулькову ручку з тканини без сліду?
Інструкція
1
Перед тим як приступати до обробки плями, підкладіть під нього складений у кілька шарів паперовий рушник або серветку, яка буде вбирати зайву рідину. Інакше при обробці розчинником пляма від кулькової ручки може розплився, збільшившись в розмірі. Якщо пляма велика і ще вологе, перед обробкою розчинником краще видалити надлишки ще не ввібрав чорнила. Візьміть паперову серветку або рушник, підкладіть під пляму, другий серветкою накрийте забруднений тканину зверху і щільно притисніть. Папір вбере надлишок чорнила.
2
Свіжі плями від кулькової ручки можна прибрати за допомогою старого перевіреного «домашнього плямовивідника» - розчину соди і нашатирного спирту. Візьміть склянку теплої води, додайте по чайній ложці кухонної соди і розчину нашатирю і обробіть пляма цим складом після чого як слід прополощіть і виперіть тканину.
3
Також прибрати кулькову ручку з тканини можна сумішшю етилового спирту і ацетону, з'єднавши їх в рівних пропорціях, змочивши ватяний тампон і обробивши пляму. Зазначимо, що у випадку з пофарбованими і синтетичними тканинами цей спосіб можна використовувати тільки попередньо спробувавши обробити тканину в непомітному місці: може виявитися, що ацетон «заодно» розчиняє барвник або волокна тканини. Для делікатних тканин замість суміші спирту і ацетону можна використовувати чистий спирт або горілку.
4
Ще один «бабусин» спосіб виведення слідів від кулькових ручок - замочування тканини в кислому молоці протягом декількох годин. Після такого замочування виперіть тканина в мильній воді з додаванням невеликої кількості нашатирного спирту або бури.