Як чистити нержавійку.

Виробів з нержавіючої сталі повно в кожному будинку. Ножі, виделки, каструлі, інша кухонне начиння, включаючи мийку - ось далеко не повний перелік. Популярність їх легко з'ясовна. Нержавейка добре виглядає і не вимагає особливого догляду, вона ж дійсно не іржавіє. Але мити вироби з нержавійки все-таки треба, а часом і очищати їх від плям.
Вам знадобиться
  • М'яка губка
  • Лимонний сік
  • Сода
  • Нашатирний спирт
  • Вода
  • Миючий засіб для посуду
  • М'яка ганчірка
Інструкція
1
Ножі й виделки після звичайного обіду або вечері можна просто помити з самим звичайним миючим засобом для посуду. Для щоденного догляду за посудом з нержавійки цього зазвичай буває достатньо в тому випадку, якщо страви були не дуже жирними.
2
Розведіть 1 столову ложку лимонного соку в склянці води. Змочіть розчином губку і протріть особливо забруднені місця. Після цього промийте виріб теплою проточною водою і посушите.
3
Жирні плями прекрасно очищаються звичайної харчовою содою. На губку або м'яку ганчірочку наберіть трохи соди і протріть забруднене місце. Промийте вилку або ніж під струменем теплої води і покладіть сушитися.
4
Для генерального прибирання на кухні можна зробити розчин нашатирного спирту. 5-10 крапель нашатирного спирту розчиніть в літрі води. Протирайте цим розчином все виріб. Після такого купання каструльки виглядатимуть, як новенькі.
5
Якщо в каструлі пригоріла їжа - потрібні радикальні заходи. Ні в якому разі не віддирати від дна те, що до нього прилипло. Нержавійка, звичайно, не потріскається і не обіб'є, але первозданний блиск буде втрачено безповоротно. Найважчий випадку - це пригорілі каша. Насипте на дно пригорщу солі так, щоб вона покрила все пригорілі місця. Залиште каструлю в спокої, а після вимийте. Якщо пригоріло молоко, вам знадобиться активоване вугілля. Розітріть його в порошок і засипте дно, а через чверть години вимийте каструлю. Після цього посуд протріть водою з лимонним соком і промийте теплою водою.
Зверніть увагу
Губка може бути поролонова або гумова. Користуватися металевою мочалкою не варто. Не чистіть вироби з нержавійки абразивними пастами. Вони в даному випадку принесуть тільки шкоду, оскільки дряпають поверхню.
Корисна порада
Лимонний сік можна замінити лимонною кислотою.