Як малювати тіні олівцем. малювання карандашем тіні.

В малюванні, як у живописі, так і в графіці, дуже важливо дотримувати правильну розстановку світла і тіні , так як без цих елементів малюнок не буде живим і реалістичним. Якщо ви хочете навчитися малювати об'ємні фігури і, тим більше, малювати з натури, вам необхідний навик малювання тіні : визначати її різкість і насиченість в залежності від типу освітлення.
Інструкція
1
Головний фактор формування тіні - це світло. При денному світлі тіні більш чіткі і глибокі, ніж у похмурий день, коли світло рівномірно розсіяний в атмосфері. Якість світла дуже важливо для створення правильної тіні , тому, якщо ви малюєте який-небудь предмет з натури, подбайте про створення правильного освітлення, щоб створити жорстку і темну тінь, або ж навпаки, м'яку і розмиту. Практикуйтеся малювати тінь олівцем в графічній техніці, використовуючи як натури звичайне яйце.
2
На горизонтальному аркуші паперу намалюйте яйцеподібну форму і визначте, звідки падає світло, де найбільш освітлені, а де більш темні частини яйця. Також визначте тип освітлення, щоб зрозуміти, яку тінь воно дає - м'яку або жорстку. На аркуші паперу поставте крапку в тому місці, звідки в реальності на яйце падає світло.
3
Ще раз погляньте на яйце і придивіться до півтонів. Заповніть яйцеподібну форму на папері легкої подовженою штрихуванням простим олівцем, щоб надати йому базовий сірий відтінок. Короткі штрихи олівцем дають більше півтонів.
4
Розгляньте форми тіней і відблисків на яйці - як правило, вони мають округлу форму півмісяця. Нанесіть обриси цих форм на малюнок у місцях, відповідних розташуванню реальних тіней і відблисків.
5
Пропрацюйте переходи від тіні до світла: злегка зігніть тіньові фрагменти, повторюючи сферичну форму яйця і надаючи йому об'єм. Змінюючи ступінь тиску на олівець, ви зможете отримувати більш темні і більш світлі відтінки.
6
В місцях світлих відблисків обробіть потрібне місце на малюнку ластиком. Зазвичай від поверхні стола світло відбивається, створюючи в нижній частині яйця світлу смугу. Намітьте її шматочком гумки. Перемалюйте контур тіні , яку відкидає яйце на стіл, заштрихуйте її і добийтеся рівномірного тону.
7
Впоравшись з малюванням яйця, переходите до більш складних предметів, в яких форми світла і тіні відрізняються від попередніх. Практикуйтеся, і незабаром ви напрацюєте навик малювання.