Як прикрасити стіну в квартирі. Як розмалювати стіни в квартирі.

Як бути, коли дуже хочеться радикально оновити своє житло, а грошей на повноцінний ремонт або купівлю нових меблів немає і не передбачається? Дизайнери радять досить просте, бюджетне і дуже ефективне рішення - по-новому прикрасити стіни в квартирі . Саме стіни в першу чергу притягують погляд, їх дизайн створює певний настрій і атмосферу. На жаль, в більшості випадків люди обмежуються звичайної переклеюванням шпалер, а адже насправді тут такий простір для фантазії.
Інструкція
1
Навіть звичайні шпалери можуть стати оригінальною прикрасою, якщо підійти до їх вибору творчо. Приміром, замість звичних паперових рулонів з нудним стандартним малюнком, можна придбати шпалери, призначені під фарбування. І після обклеювання стін малювати на них все, що душі завгодно. Будь-які кольори, будь-які малюнки - все залежить тільки від можливостей вашої фантазії. А в разі невдачі ці шпалери завжди можна з легкістю перефарбувати, тому помилок в роботі тут побоюватися не доводиться.
2
Можна й не перейматися купівлею шпалер, а просто розфарбувати стіни в вподобаний колір. Настінний розпис є більш складним і дорогим варіантом декору. Для її якісного виконання знадобляться послуги професійного художника-живописця. Але зате в цьому випадку у вас буде воістину унікальна стіна, яку ніде більше не зустрінеш.
3
Колись модні фотошпалери знову стають популярні. Вибрати вподобаний пейзаж можна в спеціалізованому магазині, а можна просто роздрукувати сподобався малюнок на принтері і прийти з ним в одну з численних фірм, де вам зроблять прекрасні фотошпалери на вашу індивідуальним проектом. І коштуватиме це буде не так вже й дорого. Якщо ж у вас є велика колекція сімейних фотографій, можна зробити ціле панно зі знімків різного розміру. Ретельно підібрані і розташовані в певному порядку фотографії стануть не просто оригінальним настінним прикрасою, але і зримим втілення вашої сімейної історії.
4
Ще один прекрасний спосіб прикрасити стіни без надмірних фінансових вкладень - це декоративна штукатурка. Особливою популярністю в останні роки стала користуватися венеціанська декоративна штукатурка. Вона здатна додати неймовірну легкість всьому приміщенню і створити особливу атмосферу завдяки своїй високій паропроникності.
Стіни займають більшу площу всіх кімнат, тому, входячи в приміщення, першим ділом погляд падає саме на них. Що нанести на стіни залежить від призначення і типу приміщення.

Наприклад, на кухні, на стіні викладається фартух з керамічної плитки, захищає стіну від жиру під час приготування їжі. На решту поверхні стін наклеюються шпалери. У ванні і туалеті - плитка - класичний варіант. Решта приміщень: коридор, дитяча, спальня, зазвичай обклеюють шпалерами. Відмінною альтернативою шпалер є фактурна штукатурка. Це такий тип фарби, який при нанесенні на поверхню стін особливим способом, утворює різні візерунки, розлучення і т.д. Фарба дуже зручна тим, що її можна швидко і легко відчистити від практично будь-якого забруднення. Дуже підходить тим, у кого маленькі діти, які люблять віддирати шпалери і малювати на стенах.Но просто пофарбовані або стіни з шпалерами виглядає дещо нуднувато. Як же можна прикрасити стіну, щоб це було красиво і органічно вписалося в інтер'єр? Розглянемо кілька варіантов.1) Ні в якому разі не варто розвішувати по всій поверхні стіни різні дрібні дрібнички. Це додасть приміщенню або кімнаті неохайний і неакуратний вигляд. Тим більше, дрібні штучки в різних кутах - не найзручніший елемент для сприйняття. Тобто, зосередитися на одному предметі, буде важко. Краще, якщо ви ті ж самі дрібні речі та прикраси розмістіть в одному місці, згрупувавши іх.2) Випишіть з книги, або з інтернету якусь вподобану вам філософську фразу або висловлювання і вишийте його на полотні. Полотно натягніть і помістіть в рамку. Дуже оригінальна прикраса. Підійде для кабінету або корідора.3) Можете створити на стіні цілий сімейний архів. Для цього візьміть рамки різних розмірів і форм, кількість яких залежатиме від площі стіни. Знайдіть ті фотографії, які вам до душі і помістіть в рамки. Рамки розвісьте на стіні, знову ж, не дуже далеко один від друга.4) Хочете різноманітності? Нанесіть на стіни за допомогою трафарету і фарби різні зображення. Наприклад, на стіні кухні - кілька горщиків або кувшинчиков, в дитячій можна нанести малюнки ведмежат, лялечок, зірочок і т.д.5) Стіни можна прикрасити метеликами, вирізаними з журналів. Візьміть яскравий лист, складіть його гармошкою і перев'яжіть посередині ниткою - метелик готова.6) А ось для стін спальні відмінно підійдуть картини із зображенням красивих нейтральних пейзажей.7) Стіни кухні можна прикрасити, набивши на них невеликі дерев'яні полички і розмістити на них симпатичні декоративні скляні пляшечки, всередині яких знаходяться (неїстівні!) червоний стручковий перець зі спеціями, зелень, ягоди та т.д.8) У коридорі на стіну можна повісити декоративну ключницю і маленький шафка у вигляді якогось сундучка.Способов як можна прикрасити стіну велике безліч! Остаточний результат повністю залежить від вашої фантазії і винахідливості.