Як посадити газонну траву.

Важко собі уявити приватну садибу або заміський особняк без красивого і доглянутого газону. Європейські уподобання міцно увійшли в серця росіян. Мати газон стало престижно і сучасно. Для того, щоб газон чудово ріс і був доглянутим, важливо правильно підготувати грунт для посіву і вибрати насіння відповідно до кліматичними умовами регіону.
Інструкція
1
Дуже важливо перед посадкою правильно підготувати грунт. Найголовніше в цьому процесі - позбутися від бур'янів і їх коренів, внести в грунт добрива тривалого впливу.
2
Розмітьте місце для газону. Перш ніж його орати або копати окропити всю ділянку гербіцидами, які володіють суцільним дією. Купіть будь-який препарат, що володіє суцільним дією, і зробіть обробку строго відповідно до інструкції на упаковці.
3
Зачекавши зазначений час, зробіть внесення мінеральних добрив і скопайте або Зоріть ділянку.
4
Видаліть всі корені вручну і знову зробіть обробку від бур'янів. Якщо обробку від бур'янів призвести погано, то газон навряд чи вийде гарним і доглянутим.
5
Наступним етапом йде безпосередньо посів насіння. Ви можете купити будь насіння газонної трави відповідають вашому клімату в регіоні.
6
Уважно прочитайте інструкцію на упаковці і сійте строго відповідно до інструкції. Сіяти газонну траву можна відразу, після сходу снігу і прогрівання грунту до оптимальної температури, і до самої осені до настання стійких заморозків.
7
Головна умова посіву - це суха і безвітряна погода. Якщо буде вітер, то насіння просто розлетяться по всій ділянці і рівномірного посіву досягти буде неможливо. З піском насіння краще не змішувати, а робити посів в чистому вигляді.
8
Для рівномірного посіву виробляєте розкидання насіння вздовж і поперек.
9
Після посіву розрівняйте грунт граблями і зробіть закатку насіння за допомогою дошки. Це необхідно для вдавлення насіння в грунт.
10
Відразу ретельно полийте газон і підтримуйте грунт у вологому стані до проростання насіння.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=w7JL91ev4h0
Зверніть увагу
Тобто, викласти новий грунт пошарово: спочатку щебінь, потім пісок, потім чорнозем і - можна сіяти газонну траву або укладати рулонний газон, якщо ви бажаєте скоріше упорядкувати територію. Найсприятливіший місяць для посадки - вересень. Якщо посадити траву пізніше, то до початку зими трава не встигне зміцніти і підрости, і частково загине, так що по весні доведеться виробляти підсівши. Якщо садити траву навесні, то краще - в квітні.
Корисна порада
Як посадити газонну траву. Найскладнішим при створенні є декоративний сад. Сад, де кожен куточок є художню композицію. На тому місці, де лежала скошена трава газон випреет і загине. Але деякі косарки мають відсіки для збору трави, вони дуже зручні. Якщо ж збірник відсутній, то обов'язково прибирайте траву. І так газон косять з ранньої весни до осені, і обов'язково роблять осінній Окос, приблизно за 2 - 3 тижні до початку морозів.
Зелена галявина здатна перетворити прибудинкову територію. Створити її нескладно, досить купити газонну траву, а потім провести її посів, який повинен виконуватися відповідно до деякими правилами.
Перед тим як почати сіяти газонну траву, необхідно обов'язково провести підготовчі роботи. Без них створити гарну зелену галявину ви не зможете. По-перше, необхідно зрізати грунт на товщину рослинного шару. По-друге, потрібно прорихлити поверхню. Така процедура необхідна для забезпечення гарного повітряного обміну в грунті, в результаті цього насіння проросте набагато швидше, а трава буде здоровою і мати красивий цвет.В-третє, грунт необхідно вирівняти за допомогою лопати, а поверх нього насипати шар з перегною і гумусу. Проводити посів газонної трави краще пізньою весною. Середина літа для цих цілей не підходить, так само як і осінь, оскільки існує велика ймовірність того, що значна частина насіння загине через несприятливі кліматичні умови.

Ручний посів газонної трави

Якщо площа вашої ділянки не відрізняється великими розмірами, то тоді можна сіяти газонну траву вручну. Спочатку потрібно здійснити введення в грунт великих насіння на глибину 2-3 см. Їх заділ проводите за допомогою борони. Потім сіються дрібне насіння на глибину 0,5-1 см. Закладати їх можна віяловими граблями. При цьому важливо сіяти газонну траву по частинах, здійснюючи це в прямому і зворотному напрямку. Грунт в цей час повинна бути вологою. Не можна допускати ділянок, де було б засипано невелику кількість насіння, оскільки в подальшому буде потрібно робити підсівши.

Посів газонної трави за допомогою сівалок

Якщо прибудинкова територія володіє значними розмірами, робити посів газонної трави вручну не представляється доцільним, оскільки піде багато часу і сил. Але вихід є - використання сівалок. В них засипаються насіння, а потім починається посів. Він повинен відбуватися рівномірно. Висівати газонну траву за допомогою такого способу необхідно у вологий ґрунт. Тоді вона проросте набагато швидше. Зазвичай це відбувається вже через 10-15 днів. При цьому не потрібно квапитися виробляти перший скіс. Його потрібно здійснювати лише після того, як трава матиме висоту в 8-12 см.

Альтернативний варіант посіву газонної трави

Для великих ділянок, які мають схили, можна використовувати Гідропосів газонної трави. Буде потрібно взяти спеціальний наповнювач латекс, мінеральні добрива, воду і насіння в пропорції 1: 1: 1: 2: 3. Вийде своєрідна суміш. Її витрата на один кв.м наступний: 5 літрів.