Як видалити пляму від чорнила. Як видалити пляму чорнила скожзама.

Чорнильне пляма на скатертині або рукаві сорочки ще не означає, що річ безнадійно зіпсована - її ще можна привести в порядок. Головне - до того як відправляти забруднену річ у прання, позбутися плями.
Інструкція
1
Якщо пляма зовсім свіже, його можна вивести за допомогою звичайної кухонної солі. Просто посипте чорнильну пляму сіллю, збризніть лимонним соком і почекайте, поки пляма не зникне. Після цього треба як слід прополоскати тканину в теплій воді.
2
Також видалити свіже чернильное пляма можна, опустивши тканину в тепле молоко і залишивши на два-три години. Після такого «замочування» зіпсовану річ треба випрати з милом в тазику з теплою водою, в яку додано невелику кількість розчину нашатирного спирту. Чорнильні сліди зникнуть з тканини безслідно.
3
Для видалення плями від чорнила з кольоровою або шовкової тканини, можна використовувати гірчичний порошок (баночна гірчиця, в яку додано рослинне масло і різні приправи, не підійде). Змішайте гірчичний порошок з водою, нанесіть кашку на забруднене місце і залиште на двадцять чотири години. Після цього вам залишиться тільки зішкребти висохлу гірчичну кашку і гарненько прополоскати очищену матерію.
4
З білих речей плями від чорнила можна вивести, використавши розчин соди і нашатирного спирту (по чайній ложці того й іншого на стакан води) або ж суміш нашатирного спирту з перекисом водню.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=WPPqVO19CwQ
Корисна порада
Якщо пролиті чорнило ще не висохло - перед тим, як виводити пляму з тканини, промокніть його паперовою серветкою або туалетним папером. Папір вбере частину чорнила, полегшивши тим самим вашу подальшу роботу; Видаляти чорнильні плями краще з вивороту, підклавши під тканину паперову серветку, складену в кілька разів (і змінюючи її по необхідності). Для виведення плям використовуйте тампон з вати або м'якої і світлої бавовняної матерії. Починайте чистити пляма від країв до центру.