Як читати підручники.

Є три підходи до вивчення нової інформації по підручниках. При 1-м способі текст читається тільки один раз, незрозумілі місця розбираються відразу. При 2-му способі текст читається багаторазово, з метою перейти від поверхневого огляду до з'ясування дрібних деталей. 3-й спосіб комбінує перші два. Зупинимося на 3-му способі, бо він є одночасно економним за часом і оптимальним за засвоєнню тексту.
Інструкція
1
Прочитайте 1-й абзац. Знайдіть в словнику значення всіх незнайомих слів. Переконайтеся, що добре розумієте зміст прочитаного. В іншому випадку змініть підручник на більш простий.
2
Знайдіть в абзаці пропозицію, яка відображає головну думку прочитаного уривка.
3
Запишіть в чернетку головну думку абзацу. При цьому не підглядайте в підручник. Порівняйте результат з текстом. При необхідності зробіть письмову роботу повторно.
4
Запишіть в чернетку приклад, який розбирається в абзаці. Обходитесь без тексту підручника. Порівняйте результат з оригіналом. Якщо приклад погано засвоєний, повторіть кілька разів.
5
Встаньте перед великим дзеркалом і проговорите вголос все вивчене. Ця вправа дасть вам упевненість в засвоєнні матеріалу. Дивлячись у дзеркало, ви відразу зрозумієте, яка частина матеріалу засвоєна найгірше. При необхідності повторіть цей крок, поки не почнете вимовляти нову тему без заминок.
6
Перейдіть до 1-го кроку і опрацюйте наступний абзац. Не зупиняйтеся, поки не вивчите весь параграф підручника.
Зверніть увагу
На самому початку такої спосіб читання підручника може здатися трудомістким і віднімають багато часу. Не поспішайте відмовлятися від нього. Досить прочитати десяток параграфів і все почне відбуватися природно і без зусиль. Успішність підніметься на недосяжні для інших висоти.
Корисна порада
Записуйте в окремий зошит ключову думку кожного параграфа. Вам легко буде готуватися до іспиту.