Як стати перукарем.

Професія перукаря залишається затребуваною в усі часи. Кваліфікований перукар здатний перетворити до невпізнання зовнішність людини, тому на першому місці для кожного перукаря коштує смак, характер і стиль кожного клієнта.

Справа в тому, що хороший перукар, роблячи стрижку або укладку, завжди враховує індивідуальний образ людини, який перед ним сидить. Зачіска обов'язково повинна гармоніювати із зовнішністю людини, її макіяжем і одягом. Тому щоб стати перукарем, необхідно вміти нестандартно мислити, бути естетично розвиненою людиною і розуміти важливість індивідуального підходу. Найпростіший спосіб отримати професію перукаря - вступити на спеціалізовані курси, на яких майстри навчать вас вмінню застосовувати технології основних стрижок і укладок при роботі з клієнтом. Але далеко не кожна людина, що закінчила курси перукарів, зможе стати хорошим фахівцем. Щоб стати перукарем, необхідно володіти не тільки живим мисленням і хорошою візуальної пам'яттю, але ще й умінням блискавично орієнтуватися в ситуації. Перукар, перетворюючи зовнішність людини, повинен пам'ятати про те, наскільки важливим може бути прийняте ним рішення і намагатися прийняти його вірно. Якщо ви вважаєте, що вам притаманні всі перераховані вище якості, і при цьому мрієте стати хорошим перукарем - залишається тільки знайти хороші перукарські курси. Не варто погоджуватися на перше-ліпше вам на очі пропозиція: реклама різних перукарень курсів сьогодні зустрічається досить часто, але далеко не всі з них готують справжніх професіоналів і майстрів своєї справи. Постарайтеся заздалегідь ознайомитися з репутацією обраних вами перукарень курсів, знайдіть всі доступні відгуки про них - і тільки після цього приймайте рішення. Пам'ятайте, що чим довше триває навчання на перукарських курсах - тим більш універсальним майстром ви зможете стати по їх закінченні. І не забувайте про те, що для гарного перукаря чуйність і повагу до своїх клієнтів є не менш значущими якостями, ніж уміння професійно поводитися з ножицями і гребінцями.

Перукар - це одна з найбільш затребуваних і цікавих професій на сьогоднішній день. Перукар - це людина, здатна перетворити будь-якого за допомогою вдалої стрижки або стильною укладки, а також майстерно підібраного кольору волосся.

Де вчитися

Для оволодіння професією перукаря необхідно після 9 або 11 класу поступити в коледж або технікум на дану спеціальність. Навчання триватиме 2-3 роки. Можна навчатися як платно, так і безкоштовно. Крім профільних дисциплін, в коледжі обов'язковим є викладання і загальноосвітніх предметів. Є й інший шлях - це платні курси перукарського мистецтва. Вони діють або безпосередньо при перукарень, або на базі навчальних центрів. Їх плюс - швидке навчання, найчастіше у діючих професіоналів перукарського мистецтва. До речі, на багатьох перукарень курсах на самому початку з'ясовують, чи відповідають особистісні якості того чи іншого слухача майбутньої професії. Перукаря важливо бути стресостійким, впевненим, спокійним людиною. Після проходження теоретичного курсу в коледжі або на курсах почнеться найголовніше - становлення вас як майстра перукарського мистецтва. Адже теорії недостатньо, щоб вважатися перукарем. Необхідно підкріпити її практичними навичками, які з'являться через кілька років роботи. Якщо ви вирішили стати перукарем, то знайте, що вам доведеться постійно осягати щось нове, адже в цій сфері щосезону з'являються нові тенденції. Перукарі мають свою спеціалізацію. Для початківців фахівців, вчорашніх випускників, це перукар широкого профілю. Цей фахівець працює з жінками, чоловіками та дітьми. Стриже, фарбує, завиває, укладає волосся. Перукар-стиліст, або перукар-технолог, надасть послуги зі створення модельних і вечірніх зачісок, весільних укладок, авангардних стрижок, завивок всіляких видів. Тут вже не обійтися без елемента креативу. Спеціаліст вищої категорії - майстер-модельєр-стиліст, або модельєр-художник по зачісках, - повинен вміти зробити макіяж, комп'ютерний підбір зачіски, колорування, гоммаж і пр. Тут вже без таланту одним працьовитістю не обійтися.

«Мінуси» професії

Робочий день рядового перукаря триває 8-12 годин, проте майже весь цей час провести доведеться на ногах. Це, мабуть, найголовніший недолік професії. Крім того, перукареві доводиться цілий день проводити в приміщенні з фарбами, що виливають різні запахи, з включеним феном і пр. Варикоз, артрит - супутники багатьох парікмахеров.Профессія перукаря ще довго напевно залишиться затребуваною, тому що по статистиці вакансії на ринку праці на фахівців цієї галузі становлять близько 30%. Це достатньо. Наприклад, тільки в Москві зареєстровано 1700 салонів краси. І кожен місяць відкриваються нові. Що стосується заробітку, то початківець майстер заробляє близько 30 тис. Р.