Як видалити віск з тканини. Як прибрати розплавлений віск з одягу.

обпливає свічки - це так красиво і романтично, але тільки до тих пір, поки розплавлений віск або парафін НЕ закапав скатертину або нову блузку, припасений спеціально для романтичної вечері. А це, на жаль, трапляється досить часто, тому і проблема видалення віск а с тканини актуальна і донині.
Вам знадобиться
  • Праска, тонка бавовняна тканина, паперові серветки або туалетний папір
Інструкція
1
Дайте віск овому плямі охолонути. На це не потрібно багато часу - хвилин за 10-15 віск вже затвердіє. Після цього обережно, щоб не пошкодити тканину, відскоблити його від матерії. Це можна робити за допомогою тупий боку ножа, держака ложки або навіть просто нігтем. Після цього на тканини залишиться пляма, схоже на пляму жиру. Струсіть тканину, щоб позбавиться від дрібних віск ових «тирси». Тепер можна переходити до виведення плями.
2
Візьміть паперову серветку, паперовий рушник або туалетний папір (найкраще чисто білу, без малюнка), складіть у кілька шарів і підкладіть під заплямовану тканину. А зверху накрийте її ганчірочкою з тонкої бавовняної тканини (в цій якості можна використовувати, наприклад, носовичок).
3
Увімкніть праску і дайте йому трохи нагрітися. Високих температур для того, щоб видалити віск з тканини, не потрібно. Досить поставити праска «на одиничку».
4
Пропрасуйте пляма праскою кілька разів. У міру нагрівання віск буде поступово розплавлятися - і вбиратися в папір, підкладену під тканину. Щоб відчистити пляма якнайкраще, паперову «прокладку» під матерією краще два-три рази поміняти на нову.
5
Якщо після виведення віск а на тканини проте залишився трохи помітний жирнуватий слід від плями - не лякайтеся. Він легко «відійде» після звичайного прання - в пральній машині або просто в теплій воді з милом або порошком.
Корисна порада
З тканин, які не можна гладити (наприклад, оксамит або «жатие» тканини) можна вивести воскове пляма і без допомоги праски. Віск розчиняється в органічних розчинниках. Тому в таких випадках вивести пляму можна тампоном, змоченим у спирті або скипидарі.