Як перевірити головку блоку. Як виявити мікротрещену в голівці двигуна.

Періодичне зниження рівня антифризу в двигуні свідчить про розгерметизацію системи охолодження. Причин прояви подібної несправності існує чимало. І деякі з них, найбільш проблематичні, пов'язані з несправною головкою блоку циліндрів двигуна.
Вам знадобиться
  • - металева лінійка,
  • - відрізок транспортерної стрічки - 1 м,
  • - компресор,
  • - шматок органічного скла - відповідно до розміру ГБЦ,
  • - струбцини - 4-6 шт.
Інструкція
1
Одним з найбільш неприємних моментів для автомобіліста вважається таке явище, як відкриття пробки розширювального бачка, що супроводжується короткочасним викидом охолоджуючої рідини, не кажучи вже про її непрекращающемся видавлюванні, коли вона вирує тривалий час, хоча температура двигуна не досягла критичної позначки. Даний фактор явно свідчить про проникнення газів у водяну сорочку системи охолодження.
2
Щоб досконально з'ясувати причину виникнення зазначеної несправності, з двигуна демонтується головка блоку циліндрів і поміщається на верстак. Після чого вона розбирається повністю, аж до вилучення з неї клапанів газорозподільного механізму.
3
Далі площину головки, призначена для стикування з двигуном через прокладку, очищається від нагару та інших засмічень. На даному етапі рекомендуємо застосувати хімічний спосіб очищення, механічний - вкрай небажаний.
4
Очищена поверхня головки перевіряється на предмет викривлень ребром металевої лінійки. Наклавши лінійку зверху по довжині голівки, переміщайте її руками від одного краю до іншого, при цьому уважно наблюдайе за нижнім краєм лінійки і площиною ГБЦ. Будь-які просвіти, виявлені в цей момент, вказують на те, що головка поведена, як правило, через перегрів двигуна.
5
Щоб виявити мікротріщини в досліджуваній деталі двигуна, буде потрібно виготовити з шматка транспортерної стрічки подобу прокладки головки блоку , з тією лише різницею, що в ній вирізаються тільки отвори для камери згоряння.
6
Потім виготовлена прокладка накладається на робочу поверхню ГБЦ, поверх неї кладеться органічне скло, вирізане за формою головки, і весь цей «бутерброд» стискається струбцинами. Після чого наглухо закладаються отвори в місці, призначеному для кріплення помпи, а на штуцер для виходу на обігрівач надівається шланг, підключений до повітряного компресора.
7
Підготовлена подібним чином головка поміщається в ванну з чистою водою. Потім включається компресор і в водяну сорочку перевіряється деталі нагнітається стиснене повітря, в межах 1,6 атмосфер. На даному етапі проводиться опресовування ГБЦ. Будь-яка поява бульбашок повітря вкаже на місце, в якому утворилася тріщина в голівці.