Як вирішувати завдання з геометрії 7 класу.

Ви почали вивчати геометрію. Це нова для вас дисципліна, і ви спочатку можете відчувати труднощі в її освоєнні. Не лякайтеся: мине якийсь час, і ви навчитеся з легкістю вирішувати будь-які геометричні задачі . Для придбання необхідного навику потрібно лише докласти трохи зусиль. Отже, як вирішувати задачі по геометрії?
Вам знадобиться
  • Підручник, зошит, ручка, олівець, лінійка, транспортир, циркуль, ластик
Інструкція
1
Уважно прочитайте умову задачі .
2
Зробіть креслення.
3
Позначте на кресленні те, що вам дано: довжини сторін, величини кутів. Якщо в умові задачі сказано, що якісь відрізки рівні, поставте на них однакові штрихи. Рівні по величині кути відзначайте однаковими дужками: одинарними, подвійними, хвилястими. Кути різних величин виділяйте різними дужками.
4
Дослідіть фігури, представлені в задачі. Згадайте їх визначення і властивості.
5
Визначте тему, до якої належить ваша задача. Освіжите в голові теоретичний матеріал з цієї теми, повторіть основні теореми.
6
Розгляньте приклади розв'язання задач з цієї теми. В задачах, що приводяться в підручнику як приклади, часто розглядаються принципові питання, які ви повинні знати.
7
Якщо ви відчуваєте себе в темі досить впевнено, приступайте до вирішення задачі . Почніть з того, що потрібно знайти або довести. Подумайте, яким шляхом це можна зробити. Тобто, вирішуйте задачу «з кінця».
8
Якщо ви не бачите шляхів вирішення задачі , спробуйте знайти хоч що-небудь, використовуючи наявні дані. Можливо, так до вас прийде ідея, як вирішувати задачу.
Корисна порада
Не захоплюйтеся «усними» доказами. Записуйте рішення задачі як можна детальніше, якщо не обумовлено інше. Деякі речі можуть здаватися вам очевидними, але все одно прописуйте їх. Так у вас буде відпрацьовуватися навик, ви краще запам'ятайте ідею.