Як стати воротарем.

Багато хлопчаки в дитинстві захоплюються грою в футбол, але далеко не всі з них здатні стати професійними гравцями. Як правило, в футбольну школу приймають тільки дійсно талановитих і цілеспрямованих дітей. Зазвичай маленькі футболісти прагнуть забивати голи і грати, відповідно, на атакуючих позиціях. А ось воротарем хоче стати далеко не кожна дитина, незважаючи на те, що гра на даній позиції вимагає не тільки неабиякого таланту, але ще й певних лідерських якостей.

Хороший голкіпер повинен вміти управляти своїми емоціями, залишаючись зовні незворушним навіть тоді, коли м'яч летить у ворота. Саме тому для більшості воротарів таким важливим є вміння вчасно абстрагуватися від будь-яких зовнішніх подразників, включаючи погоду, крики уболівальників і поведінку інших гравців. А це означає, що стати воротарем зможе тільки врівноважений, рішучий і досить-таки самовіддана людина.

Але одних морально-вольових якостей недостатньо для того, щоб зробити кар'єру голкіпера. Справа в тому, що в більшості випадків воротарем стає спортсмен з хорошими фізичними даними. У сучасному футболі голкіпер аж ніяк не стоїть на лінії воріт протягом всієї гри - він активно освоює простори штрафному майданчику, приймає участь в оборонних діях команди, керує лінією захисту і вступає в боротьбу з атакуючими гравцями суперника, якщо вони перетинають лінію штрафної. Тому більше шансів стати воротарем у рослих і досить потужних фізично гравців - такі воротарі зазвичай здатні викликати повагу у представників команди суперника одним своїм зовнішнім виглядом.

Воротар обов'язково повинен бути впевнений в собі - зазвичай саме воротар разом з капітаном команди є головними помічниками тренера в команді. Більш того, нерідко воротар стає капітаном команди, і тоді на ньому лежить ще більша відповідальність. По суті, воротар є організатором будь-яких захисних дій команди, так як найкраще може переглянути поле зі своєї позиції. Ігрові навички воротарів також повинні бути на висоті - хороший воротар повинен вміти розраховувати траєкторію польоту м'яча і відчувати її.

Багато воротарі досить інтенсивно беруть участь в грі, в деяких епізодах переймаючи роль останнього захисника. Більш того, на сьогоднішній день вже нікого не здивуєш навіть воротарями-бомбардирами (Всім чудово відомий чудовий парагвайським голкіпер Хосе Луїс Чилаверт, який забив за свою кар'єру більше півсотні м'ячів). Але найголовніше якість, необхідна кожному гравцеві, який вирішив стати голкіпером - швидкість реакції, що поєднується з умінням правильно вибирати позицію (футболісти називають ці якості «почуттям воріт»).