Стати космонавтом: Як реалізувати мрію.

В дитинстві багато хлопчики й дівчатка мріють стати космонавтами. Ця професія здається їм надзвичайно романтичною і цікавою. З часом дитячі мрії зазвичай забуваються, а підлітки обирають собі більш приземлені професії. Втім, деякі ентузіасти продовжують чітко і впевнено йти до своєї мети, але завойовниками космосу стають лише одиниці.

Основна умова, необхідне для того, щоб стати космонавтом - ідеальне здоров'я. Але навіть абсолютно здоровий і фізично витривалий людина не завжди має шанс пройти суворий відбір. Отже, якими ж основними якостями повинен володіти майбутній космонавт? По-перше, в центрах відбору космонавтом приймають анкети тільки від діючих льотчиків військової авіації, налетавших не менше 350 годин (і не менше 160 разів вчинили стрибок з парашутом). Крім того, для майбутніх космонавтів діють суворі обмеження за віком і фізичними показниками - кандидат повинен бути не вище 175 сантиметрів і важити менше 75 кілограм. Анкети приймають у претендентів від 27 до 30 років.

Ще одна якість, необхідне для польотів в космос - бездоганна репутація: повна відсутність негативних характеристик в особовій справі, судимостей, спалахів агресії і будь-яких інших проявів психічної неврівноваженості. Іноді навіть підвищену увагу до протилежної статі стає причиною для того, щоб відмовити кандидату. Якщо ви вважаєте, що відповідаєте всім перерахованим вище критеріям, можете спробувати стати космонавтом і здійснити свою мрію. Для цього необхідно заповнити спеціальну анкету в одному з чотирьох центрів відбору космонавтів (в Росії вони є в Москві, Хабаровську, Владивостоку та Єкатеринбурзі). Тут же претенденти повинні будуть пройти дуже строгу медкомісію і процедуру психологічного тестування. Тільки кілька щасливчиків зможуть пройти всі випробування і отримати право на навчання в центрі підготовки космонавтів.

Зоряне містечко, в якому проходитиме навчання, розташовується в Московській області. Тут космонавти будуть жити і проходити навчання протягом шести років. Процес навчання цікавий, але в той же час досить-таки складний. Майбутнім космонавтам доведеться здавати безліч заліків, займатися на тренажерах і центрифугах. Оскільки польоти в космос пов'язані з колосальними перевантаженнями, космонавт повинен бути підготовлений до них. Полетіти в космос здатний тільки людина, яка не боїться ні перевантажень, ні ризику.