Як зшити ковдру з синтепону. синтепонові ковдру зшити.

У ковдри з штучним наповнювачем є чимало переваг перед ватяними і пуховими побратимами. Синтепонові ковдру набагато легше ватного, його простіше прати, ніж пухова і воно дуже швидко сохне. Синтепон - нейтральний матеріал і не викликає алергії. Крім того, його можна дуже щільно згорнути і взяти з собою в похід, місця воно займає зовсім мало.
Вам знадобиться
  • - Синтепон по довжині і ширині ковдри;
  • - Тканина - 2 площі ковдри + припуски на шви;
  • - кравецькі лінійка і косинець;
  • - швейна машинка, голки, нитки;
  • - Ножиці.
Інструкція
1
Визначте довжину і ширину ковдри. З шматка синтепону викроїте прямокутник потрібного розміру. Можна зшити багатошарове ковдру - тоді вам знадобиться в 2-3 рази більше синтепону. Якщо ширина синтепону менше ширини майбутнього ковдри, викроїте ще смужку потрібного розміру і пришити до основного шматку частим швом «вперед голку». Додатковий шматок можна і пристрочити, але це не обов'язково. Те ж саме зробіть і з усіма іншими верствами.
2
Складіть один на одного всі шматки синтепону, поєднавши краю. Якщо десь край виступає - подровняйте, але стежте, щоб не відрізати зайвого. Змітайте шматки разом по діагоналях швом «вперед голку». Стібки можуть бути великими. Змітайте прокладку ковдри по краю.
3
Викроїте з тканини 2 прямокутника, по площі рівних ковдрі. Не забудьте про припуски на шви. Точно так само, як і при викроюванні прокладки, зшийте разом шматки тканини, якщо ширина ковдри більше ширини матеріалу. Сострочіть шматки, склавши їх лицьовими сторонами всередину.
4
Складіть обидва полотнища лицьовими сторонами один до одного. Стачайте їх з одного боку по довжині, потім по ширині і знову по довжині, залишивши поза зашитим одну коротку сторону. Виверніть вийшов чохол і пропрасуйте. Вставте в нього прокладку з синтепону. Приколіть прокладку булавками, ретельно поєднавши боку прокладки з бічними швами чохла. Загніть всередину зрізи незашітой сторони і пристрочите, захоплюючи прокладку.
5
Прострочіть ковдру по всіх бічних швах, захоплюючи прокладку. Намітьте лінію на відстані 5-10 см від усіх країв і прострочіть його ще раз. Намітьте кілька вертикальних або горизонтальних ліній і настьогайте по ним ковдру . Лінії можуть бути і похилими, і складати який-небудь візерунок.
Корисна порада
Якщо шматок тканини довгий, просто складіть його по ширині вдвічі. Тоді залишиться прошити всього три сторони; З цієї ж технології можна зшити нескладний спальний мішок. Точно так же підготуйте прокладку і 2 полотнища. На одній з коротких сторін зробіть кулиску, підігнувши її на 2-3 см. При сточуванні другий короткою і бічних сторін ушийте туди довгу блискавку так, щоб закритий коней її був на згині. Настьогайте ковдру і прошийте по краях, в кулиску вставте шнур.