Як підвищити апетит у дитини.

Багато батьків стикаються з поширеною проблемою - відсутністю апетиту у дитини. Малюки нерідко починають вередувати, відмовлятися від їжі, некрасиво поводитися за столом. Тому їх батьки, розуміючи, що від режиму харчування і раціону дітей безпосередньо залежить стан його здоров'я, шукають всілякі способи для того, щоб якомога швидше підвищити апетит у дитини.

Не завжди вдається відразу ж переконати малюка харчуватися правильно, але якщо ви проявите терпіння і розуміння, мета буде досягнута. Отже, що ж можна зробити, якщо ваша дитина погано є і вередує за столом?

  1. Намагайтеся чітко дотримуватися режиму харчування дитини. Іноді для того, щоб підвищити апетит у дитини, досить просто відмовитися від звички підгодовувати малюка солодким або бутербродами між основними прийомами їжі. Діти повинні засвоїти, що прийом їжі повинен відбуватися в строго відведений для цього час.
  2. Не годуйте дитину на ходу або в поспіху - діти повинні їсти, сидячи за столом. При цьому бажано не відволікати дитину від їжі іграми, розмовами або переглядом телепрограм. Нехай прийом їжі стане для малюка процесом, що вимагає уваги і зосередженості.
  3. Не годуйте дітей насильно. Навіть самий маленький дитина любить демонструвати дух протиріччя, тому відмова від їжі завжди більш імовірний в тому випадку, коли батьки намагаються нав'язати дітям необхідність їжі. Змушувати дитини ковтати їжу, супроводжуючи нотації спалахами роздратування і гніву - найбільш невдячний і неправильний метод виховання звички правильно харчуватися. Батьки не повинні демонструвати свій поганий настрій або зайве занепокоєння - достатньо просто похвалити дитину за хороший апетит. Слід відмовитися від будь-яких покарань за недоїдену їжу.
  4. Не дратуйте дитини розповідями про те, що недоїдене їм блюдо дістанеться комусь іншому (сусідським дітям, брату чи сестрі, собакам і т.д.). Такі фрази нерідко розвивають в дітях жадібність і егоїстичність.
  5. Кращий метод підвищення апетиту у дитини - прагнення до максимального різноманітності повсякденного харчування. Навіть найулюбленіше дитиною блюдо перестане викликати в нього позитивні емоції, якщо ви будете готувати його щодня. Красиве, цікаво оформлене блюдо цілком здатне викликати у дітей апетит одним своїм зовнішнім виглядом.
  6. Звертайте увагу на те, як дитина поводиться за столом - стежте за тим, щоб він розмазував їжу по тарілці і розкидав її по столу. Головним прикладом для дітей є їхні батьки, тому намагайтеся самі є акуратно і з апетитом. Малюк навчиться у вас і хорошим манерам, і правильному відношенню до їжі.