Як виростити декоративну капусту.

Декоративна капуста - справжня окраса квітучої клумби. Вона низька, з причини чого не затуляє інші квіти і може служити гарним бордюром. До того ж, декоративна капуста має безліч різновидів форм і забарвлень, що дозволяє досягти композиції при поєднанні практично з будь-якими іншими квітами і травами.
Вам знадобиться
  • Земля, вода, добрива, насіння, лопата, лійка
Інструкція
1
Замочите насіння декоративної капусти в слабкому розчині будь-якого промисловим чином приготованого органічного добрива. Наприклад, хороших результатів дає розчин «Ідеал». Для пророщування 20-30 насіння знадобиться 50 мл. води і 3-5 мл. добрива. Змочіть сумішшю невеликий шматок марлі, на одну половину викладіть насіння, інший частиною прикрийте. Помістіть на блюдце, по мірі висихання змочуйте марлю розчином. Через 4-6 днів насіння проклюнутся
2
Підготуйте ємність для вирощування розсади. Краще якщо це будуть невеликі контейнери (розміром з маленький стаканчик для йогурту), з'єднані між собою. Але можна взяти і літрову коробку з-під кефіру, у якої відрізана боковина. Важливий момент: в ємності для вирощування розсади декоративної капусти необхідно проробити отвори для можливості виходу зайвої вологи, що скупчується при поливі.
3
Змішайте в рівних пропорціях садову землю, торф і землю з компостної купи. Замість останнього можна використовувати торішній перепрілий гній. Внесіть 2 г азотистих добрив на кожен кілограм вийшла ґрунту. Полийте. Висадіть проклюнулися насіння декоративної капусти. Для підстраховки висаджуйте по 2-3 шт. в кожен стаканчик або лунку. У міру висихання поверхні грунту помірно поливайте капусту . Зайва волога рослині на даному етапі протипоказана, так як у нього може почати загнивати коренева система.
4
Розсадіть декоративну капусту на стадії другого справжнього листка (не рахуючи сім'ядольних листків). Таким чином, в кожному стаканчику у вас повинно залишитися по одному саджанця. Підгодуйте розсаду розчином «Ідеал» або іншим органічним добривом. У міру необхідності поливайте і дуже обережно рихлите землю.
5
Висаджуйте рослини на постійне місце, коли мине загроза весняних заморозків. Вибираючи ділянку, віддавайте перевагу сонячним схилах, поблизу не повинно бути високих чагарників або дерев, що затуляють світло. Агротехніка догляду за декоративною капустою передбачає поливи, підгодівлі рідкими органічними добривами і обприскування від листогризучих комах.
Зверніть увагу
Вирощуючи декоративну капусту, не використовуйте при весняній посадці свіжі органічні добрива. Ваша капуста пізно вступить в пору цвітіння.
Корисна порада
Декоративна капуста розкривається в повній красі на піднесених сонячних ділянках.