Як виростити ампельную бегонію. Як виростити бегонію насінням.

Це витончена рослина з ніжними дрібними квітами відмінно виглядає в високих вазонах. Ампельную бегонію можна підвісити до карнизу і вона прикрасить ваше вікно. Почати вирощувати ампельную бегонію краще в оранжереї або теплиці, але можна і в квартирі, і на утепленій лоджії.
Вам знадобиться
  • - насіння бегонії
  • - ящики
  • - шматки скла або паперу для накривання ящиків
  • - пікірувальні вилочка
  • - листова земля
  • - пісок
  • - торф
  • - перегній
  • - пульверизатор
Інструкція
1
Підготуйте ящик. Можна взяти звичайний дерев'яний ящик для розсади. Складіть земляну суміш, змішавши листову землю, торф і пісок в рівних кількостях. Заповніть ящик землею, зволожите її.
2
Обережно розкрийте конвертик з насінням. Насіння бегонії дуже дрібні, на вигляд вони схожі на звичайну пил. Рівномірно розсипте насіння по поверхні землі. Закопувати їх не потрібно. Просто прикрийте ящик склом або вологим папером. Поставте ящик в тепле, але не спекотне місце. Температура зовнішнього повітря повинна бути 18-22 ° С. Посів необхідно періодично поливати з пульверизатора.
3
Сходи з'являються через 10-12 днів. Вони дрібні, і поводитися з ними потрібно обережно. Ящик пересуньте ближче до світла. Більше на цьому етапі від все нічого не потрібно, потрібно тільки поливати рослини. Це також найкраще робити з пульверизатора, бо паростки дуже слабкі.
4
Коли з'являться перші справжні листочки, проведіть першу пікіровку. Підготуйте ще один ящик з такою ж землею. Пікірувати найзручніше спеціальної вилочкою. Відстань між рослинами повинна становити 1,5-2 см. Якщо ви посіяли бегонії на початку січня, то першу пікіровку необхідно зробити в лютому.
5
Через місяць після першої пікіровки зробіть другу. До торфу, піску і листової землі додайте перегній, всі компоненти повинні бути в рівних частинах. Відстань між рослинами повинна становити 4-5 см. Поставте ящики так, щоб вони були добре освітлені. Регулярно поливайте бегонії.
6
Наприкінці квітня рослини можна пересадити в парник. Підготуйте земляну суміш, в якій на 2 частини листової землі припадають по 1 частини перегною, торфу і піску. Посадіть рослини на відстані 10 см один від одного. Можна посадити їх у горщики діаметром 8-10 см. Якщо ви точно впевнені, що заморозків більше не буде - висадіть бегонії у відкритий грунт.
Зверніть увагу
Ампельниє бегонії можуть розмножуватися по-різному. Махрові бегонії дуже успішно розмножуються живцями.
Корисна порада
Досить часто в магазині можна купити бульби ампельної бегонії. Їх можна посадити і в горщики, і у відкритий грунт. Склад землі - суміш листової, торф'яної, перегною і піску в рівних кількостях. Грунт треба як слід зволожити. Бульба акуратно вдавлюють в землю, не присипаючи зверху. Поливати бегонію потрібно акуратно, намагаючись не залити. Взимку бульби зберігають у прохолодному місці.