Як виростити анемони.

Анемони , вони ж вітрогонки, користуються особливою любов'ю у садівників, які мають затінені ділянки з великою кількістю дерев. Анемони тіньолюбні, оскільки в природі ростуть в основному в лісах. Є й винятки, але їх небагато. Всього налічується понад півтори сотні видів цієї багаторічної рослини. Незважаючи на те, що анемони невибагливі, правильний догляд за ними обов'язковий.
Інструкція
1
Оберіть місце на ділянці. Нічого страшного, якщо газон, на якому ви посадите анемони, перебуватиме з північної сторони будиночка. Анемони поставляться до цього абсолютно спокійно, за винятком світлолюбних видів - корончатой, кавказької і середземноморської. Їх потрібно садити на сонячних ділянках.
2
Підберіть матеріал для посадки. В магазині для городників ви можете знайти насіння або бульби. Догляд трохи відрізняється - анемони, які розмножуються бульбами, більш теплолюбні. Насіння можна сіяти відразу у відкритий грунт, як тільки закінчаться заморозки. І навіть якщо серед весни несподівано температура понизиться до нуля і нижче - анемони це переживуть.
3
Підготуйте грунт. Вона повинна бути слабокислою або з нейтральною реакцією. Грунт необхідно добре розпушити. Гірським видам анемонов, таким, як анемона ніжна або наскальний, корисно додати золу або доломітове борошно. Грунт завжди повинна бути вологою, але застою води анемони не люблять, так що необхідний дренаж. Роблять його так само, як і для інших рослин - насипають під родючий шар гравій або биту цеглу.
4
Більшість вітрогонок садять і пересаджують навесні. Вони краще себе почувають, якщо прикрити їх палої листям дуба, клена та інших дерев. Можна для мульчування використовувати також торф. Деякі види можна розсаджувати і влітку, коли один цикл цвітіння вже закінчився, а другий ще не розпочався. Саме в цей час на кореневище з'являється нирка зростання. Для пересадки треба взяти ділянку кореневища з ниркою. Поливати пересаджену таким чином Анемона не обов'язково. Кореневища не бояться пересихання.
5
На зиму анемону необхідно ретельно вкрити торфом або палої листям. Особливо теплолюбні види, начебто вітрогонки корончатой. Можна викопати бульби відразу після періоду вегетації. Їх необхідно ретельно просушити, скласти в ящик в один шар і зберігати в добре вентильованому приміщенні до початку осені. Після цього бульби відправляють до пізньої осені в більш прохолодне приміщення, де температура не перевищує 5 ° С, але не опускається до 0 ° С і нижче. Висаджувати бульби в грунт можна або під зиму, або ранньою весною.
Зверніть увагу
Семена для посіву повинні бути свіжими. Їх можна висівати під зіму.Анемони стійкі до хвороб. Але іноді і ці квіти стають жертвами листової нематоди. Сильно заражені рослини необхідно знищувати разом з грунтом. При сприятливих умовах у вітрогонок спостерігається самосів, так що садівникові і робити нічого з ними не потрібно. Виняток становлять деякі південні види, але і вони при сприятливих умовах розсипають насіння.