Як виростити полуницю ремонтантну. Як вирощувати ремонтантну полуницю.

Ремонтантна полуниця відрізняється від звичайної тим, що на одній рослині одночасно можуть розташовуватися як квіти, так і зрілі ягоди. Плодоносить ця культура все літо, що робить її особливо цікавою для вирощування на присадибних ділянках.
Вам знадобиться
  • Розсада, земля, добрива, вода, лійка, плівка
Інструкція
1
З осені підготуйте грядки. Краще їх робити гребньов методом, тобто вище рівня ділянки. При бажанні можна відгородити грядки дерев'яним поребриком. Згодом він захистить від сповзання родючого шару грунту та органічних добрив. Перекопайте землю на глибину штиря лопати. Внесіть свіжий гній або перегній, а також 15-20 г суперфосфату на кожен квадратний метр грядки.
2
Ранньою весною, приблизно за 2-3 тижні до передбачуваних посадок, перекопайте землю і розкидайте на її поверхні близько 10-13 г азотистих добрив, наприклад, сечовини. Також через якийсь час рекомендується обприскати грядку розчином «інтавір» або іншої речовини, отпугивающего шкідливих комах. Не переживайте: для кущів ремонтантної полуниці, які ви незабаром висадіть, ця речовина абсолютно нешкідливо.
3
Купіть в магазині «вуса» або молоденькі кущики. Зробіть «бовтанку» з рівних пропорцій перегною і садової землі, додайте трохи води, щоб вийшла сметаноподібна суміш. Занурте в неї коріння ремонтантной полуниці, залиште на ніч.
4
Намітьте на грядці лунки. Їх краще розмістити в три ряди і в шаховому порядку. Між лунками має бути 40-50 см. Зараз, коли ваші кущі зовсім маленькі, у вас буде спокуса посадити їх частіше. Не робіть цього. Дуже скоро вони розростуться, ним стане тісно. Загущені посадки приведуть до затінення, ягоди будуть погано визрівати, рослина може вразити гниль. Щоб не допустити подібних напастей, висаджуйте ремонтантну полуницю з інтервалом близько півметра.
5
Перенесіть саджанці в лунки таким чином, щоб «сердечник» - те місце, з якого ростуть листя, залишався над рівнем землі. Його ні в якому разі не можна закопувати. Після посадки обов'язково полийте і накрийте плівкою. Плівка захистить ремонтантну полуницю від пересихання і можливих весняних заморозків. На початку червня плівку можна зняти. Обережно прорихліте грунт навколо кущів і зробіть рідку підгодівлю розчином калійної селітри, використовуючи 1-3 г речовини на кожен літр води.
6
Обірвіть всі квіти, що розпускаються в перший рік. Це вивільнить резерв поживних речовин, який піде на зміцнення і розростання куща. З другого року ремонтантна полуниця буде плодоносити з червня по вересень. Тільки не забувайте про агротехніку і прикривайте рослини з початку травня захисною плівкою.
Корисна порада
Розмножують ремонтантну полуницю через «вусики» і діленням кущів. Розмноження через насіння потребує значно більшого часу і не завжди виправдане; Виростити хороший урожай ремонтантної полуниці можна, якщо дотримувати правильну агротехніку. Поливи й підгодівлі повинні бути помірними, а розпушування і прополка - проводитися своєчасно.