Як відучити від нічних годувань.

Рано чи пізно грудного немовляти доведеться відучити від нічних годувань. Регулярні нічні пробудження доставляють масу клопоту і незручностей батькам - адже це їм доводиться годувати дитину, якщо вона вимагає їжі посеред ночі. Причому нічних годувань часто вимагають як немовлята, що знаходяться на грудному вигодовуванні, так і немовлята, які знаходяться на штучному вигодовуванні.

У чому ж полягає причина того, що дитина вимагає їжу саме вночі? Справа в тому, що маленькі діти ще не встигли виробити звичку спати по 8-10 годин, як дорослі. Недавно з'явилися на світ немовлята звикли до безперервного внутриутробному годуванню, тому їх сон може тривати 3-4 години - по закінченні цього проміжку часу вони прокидаються від голоду. Більш того, навіть діти старшого віку - від року до двох років - нерідко за звичкою прокидаються посеред ночі, бажаючи поїсти або просто поспілкуватися з батьками. Чи варто відмовлятися від нічних годувань, і якщо так, то як це правильно зробити?

  1. Якщо ваша дитина знаходиться на грудному вигодовуванні, і ви не збираєтеся відлучати її від грудей - повністю прибирати нічні годування не варто. В організмі матері гормон пролактин, який відповідає за якість і обсяг лактації, виробляється саме вночі. Повністю відмовившись від нічних годувань, ви зіткнетеся з проблемою браку грудного молока. Але можна скоротити кількість нічних годувань до одного разу.
  2. Дитина, яка знаходиться на штучному вигодовуванні, теж нерідко турбує батьків по ночах. Деякі батьки вважають за краще залишати пляшечку з теплою сумішшю в ліжечку біля малюка, розраховуючи на те, що він знайде її самостійно, але навіть у цьому випадку однієї пляшечки буває мало - і в результаті все одно доводиться прокидатися. Тому таких діток краще повністю відучити від нічних годувань.
  3. Пам'ятайте, що найрідше посеред ночі прокидаються діти, які щільно поїли перед сном. Тому іноді для отучения від годувань ночами досить просто перенести на максимально пізній час вечірній прикорм. Ще один дієвий спосіб - теплі ванночки із заспокійливими травами (пустирник, валеріана, хміль, лаванда) або ефірними маслами.

Деякі діти прокидаються серед ночі не тільки і не стільки заради годування, скільки заради того, щоб відчути тактильний контакт з мамою чи татом. Постарайтеся якомога більше спілкуватися з малюком днем - наприклад, частіше носіть його на слінгу або на руках. Рано чи пізно нічні годування перестануть бути необхідністю.