Як продавати ювелірні вироби. вимоги до працівників ювелірних магазинів.

Ювелірні вироби , прикраси з дорогоцінних металів і каменів не відносяться до товарів повсякденного попиту. Продаж їх регламентується особливими правилами, встановленими нормативно. Такі правила, містять обмеження на реалізацію ювелірних виробів, обов'язкові для виконання всіма господарюючими суб'єктами. Перш за все, слід знати, що продаж перерахованих в правилах ювелірних виробів здійснюється тільки на підставі ліцензії.
Вам знадобиться
  • - ліцензія
  • - спеціалізований магазин або відділ
Інструкція
1
Продаж ювелірних виробів в роздріб може здійснюватися через спеціалізовану торговельну мережу, включаючи ювелірні магазини і відповідні відділи універсальних магазинів. Реалізація таких виробів у дрібнороздрібній торговельній мережі, на ринках і з рук забороняється.
2
Існуючі вимоги накладають на магазини і відділи, що здійснюють продаж ювелірних виробів, обов'язок мати вагові вимірювальні прилади відповідних типів і класу точності. Вимірювальні засоби при цьому повинні мати державне клеймо і проходити перевірку в порядку, встановленому нормативними актами.
3
Особливі вимоги висуваються до працівникам підприємств, зайнятих обслуговуванням покупців. Вони повинні бути професійно підготовленими, знати асортимент і характеристики товару, включаючи назви дорогоцінних металів, їх проби, назви каменів, їх колір, масу, форму огранки.
4
Продавець повинен бути здатний дати покупцеві кваліфіковану консультацію при виборі вироби і передати покупцеві товар, який відповідає вимогам до нього за якістю.
5
Покупець може вільно вибирати товар, перевіряти його якість, комплектність, вага і ціну. Покупець має право вимагати від продавця надати йому контрольно-вимірювальний прилад і документи, що підтверджують ціну того чи іншого вироби .
6
Ювелірні вироби не підлягають поверненню та обміну при їх належній якості.
7
При виявленні у виробі недоліків або його фальсифікації покупець може зажадати від продала йому товар організації безкоштовного усунення недоліків, відшкодування витрат на усунення недоліків, заміни вироби на аналогічне, зменшення ціни, відшкодування понесених ним збитків .
8
Реалізовані ювелірні вироби повинні містити маркування, яке несе в собі інформацію про найменування товару, товарному знаку виготовлювача, найменуванні сплаву металу. Повинна бути проставлена також проба, маса вироби , ціна за грам або ціна всього вироби .
9
Реалізовані ювелірні вироби повинні мати опломбовані товарні знаки, які кріпляться до вагового виробу ниткою. В деяких випадках товарний знак може перебувати в індивідуальній упаковці.
10
Забороняється торгівля ювелірними вироби ми без відбитка державного пробірного клейма.
11
Продаж ювелірного вироби оформляється товарним чеком, який виписується у двох примірниках, один з яких видається на руки покупцеві.
12
Зауважимо також, що ювелірні вироби , а саме прикраси з дорогоцінних металів, дорогоцінних каменів, напівдорогоцінних каменів мають продаватися строго в індивідуальній упаковці.