Як будувати камін.

Навіть у наш вік повсюдного панування центрального опалення та електричних підлог з підігрівом живий вогонь у вогнищі притягує до себе мільйони шанувальників. Як правило, кожен власник власного будинку в першу чергу замислюється над тим, як побудувати в ньому камін або піч, біля яких можна було б проводити довгі зимові вечори.
Вам знадобиться
  • Червона цегла, бутовий камінь, щебінь, цемент, пісок, будівельний висок, будівельний кут, кельму, рулетка, міліметрівка для робочих креслень
Інструкція
1
Камін для російських умов - явище порівняно нове, але вже завоювало широку популярність. Все більше власників дач і заміських будинків замість традиційних печей або на додаток до них намагаються будувати камін и, хоча в плані обігріву приміщення камін и кілька програють. Зате ніщо не може замінити принадність відкритого вогню в його осередку.
2
За своєю конструкцією камін є просту відкриту піч з широкою топкою. Обігрів відбувається за рахунок теплового випромінювання від згорає палива. Каміни не мають яких-небудь заслінок або дверцят, характерних для печей, тому відкрите полум'я іноді прикривається металевим екраном. Для кращої тепловіддачі паливну камеру (в якій згорає паливо) переважніше робити широкою, але не глибокою, а самі стінки камін а (бічні і верхню) трохи розгорнути до опалювального приміщення.
3
Перш ніж приступати до будівництва камін а, потрібно вибрати для нього місце. Важливо пам'ятати, що камін можна зробити як вбудованим в кам'яну стіну, так і окремо від неї. Найбільш підходяще розташування для камін а - в торці кімнати або в кутку між двома стінами. Абсолютно небажано розташовувати камін у стіни, що знаходиться навпроти вікон. Такий стан викликає активну циркуляцію повітря і якщо вікна погано утеплені й законопачені, в кімнаті постійно виникатимуть протяги.
4
Для будівлі камін а знадобляться червона цегла, цемент, щебінь, бутовий камінь, пісок і глина. Особливу увагу при виборі матеріалів треба приділити цеглі. В ідеалі його слід вибирати поштучно, перевіряючи кожну цеглинку на відсутність тріщин і сколів. Від його якості буде залежати термін служби всього камін а.
5
Як пов'язує розчину для будівлі камін ов використовують суміш з цементу, піску і глини. Важливо пам'ятати, що якщо в будівництві використовується вогнетривку цеглу, то і глину для укладання потрібно вибирати теж вогнетривку.
6
Будівництво камін а завжди починається з закладки фундаменту. Оскільки в середньому цегельний камін важить близько 600 кг., До будівництва фундаменту треба підходити з усією увагою. Розмір фундаменту повинен бути на 10-15 см. Перевищує габарити камін а. Котлован для камін ного фундаменту робиться не менше 60 см. Для одноповерхового будинку і 70-100 см. Для двоповерхового. Важливо пам'ятати, що між фундаментом будинку і фундаментом камін а необхідно створити зазор розміром не менше 5-6 см., Який заповнюється піском.
7
Для зведення самого камін а в першу чергу знадобиться підготувати робочі креслення, на яких буде вказано порядна кладка цегли і точні розміри всіх компонентів конструкції. Кладку починають з кутових цеглин, потім викладають цеглини, що утворюють один ряд димової труби. Важливо знати, що хороша робота камін а цілком залежить від гладкості його внутрішніх поверхонь. Тому цегла, звернений усередину топки і димаря, завжди потрібно класти гладкою стороною без сколів та інших дефектів. Вирівнювати внутрішні стінки конструкції розчином глини можна - при топці вона розсихатиметься і засмічувати димохід.