Як визначити фази.

За 29,6 днів місяць проходить свій повний місячний цикл від одного молодика до наступного. За цей час взаємне розташування землі, сонця і місяця змінюється, і разом з ним змінюється форма видимої з землі освітленій частині місяця. Місячний цикл прийнято ділити на чотири фази . Спочатку дві фази зростаючої місяця (молодик і перша чверть), за ними - дві фази місяця спадної (повний місяць і остання чверть). Кожна з фаз триває приблизно 7,5 днів.
Інструкція
1
Візуально визначити фазу місяця в нашому північній півкулі можна використовуючи мнемонічні правила - асоціації з накреслення літер. Якщо серп місяця нагадує літеру «С», то це «Зростаюча» місяць, що відповідає третій і четвертій фазах місячного циклу. Залишиться тільки оцінити «на око», яка частка цього природного супутника залишилося освітленій - якщо більше чверті, то це третя фаза, а якщо менше - четверта. Якщо ж місячний серп вивернуть в зворотну сторону і до нього можна подумки додати вертикальну рисочку, щоб вийшла літера «Р» - то це «Зростаюча» місяць, що відповідає першій і другій фазах циклу. Якщо видима частина менше чверті диска, то це перша чверть, якщо більше - друга.
2
Якщо потрібно більш точне визначення або треба дізнатися фазу місяця в якій або конкретний день в історії, то можна скористатися інтернет-ресурсами, що надають таку послугу. Наприклад, на сайті redday.ru/moon, щоб з'ясувати фазу місяця на якийсь день, треба встановити в випадаючих списках дня, тижня і року потрібні вам значення. Тут же можна виставити і час з точністю до хвилини. Потім зі списку міст виберіть який Вас місто. Тут є і чекбокс, що задає поправку на «літній» час. Все встановивши і клацнувши кнопку з написом «Відобразити», ви отримаєте картинку, відповідну фазі місяця на заданий день, дані про поточну чверті місяця на цей день, а також дату і час початку цієї фази , порядковий номер дня в місячному місяці («вік» місяця), відсоток видимої поверхні і ще масу інформації, що характеризує місячну фазу потрібного дня.
3
Існують і прикладні програми, які можна знайти в мережі і встановити в комп'ютер, якщо необхідність дізнаватися фази місяця у вас виникає досить часто. Наприклад, TNR MoonLight, Moon Calendar CE, Desktop Lunar Calendar і т.д.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=JQvwPpA9HNE