Як відучити спати з батьками.

Сьогодні багато педіатри і психологи схильні стверджувати, що спільний сон допомагає зберігати контакт між дитиною та її батьками. Водночас деякі фахівці впевнені в зворотному: вони запевняють, що спільний сон батьків з дітьми приносить шкоду і дітям, і дорослим. В цілому ж підхід до такого явища, як спільний сон, має бути суто індивідуальним.

Якщо ваша дитина спить разом з вами, і ви не відчуваєте від цього ніякого дискомфорту - ні причин відмовлятися від спільного сну. Найчастіше дитина набагато спокійніше спить в ліжку з батьками, ніж в своєму ліжечку. У той же час не слід дозволяти дитині занадто довго спати в батьківському ліжку - у віці двох-трьох років його краще відучити спати з батьками. Діти в цьому віці переживають перший криза самостійності, вчаться заявляти про свої права і роблять власний вибір. Тому батькам слід дати дитині можливість спати окремо, і всіляко простимулювати його, щоб він цією можливістю скористався.

Процес отучения дитину від спільного сну з батьками повинен бути поступовим - наприклад, можна укладати дитину одну в своє ліжечко під час денного сну. Якщо дитина болісно реагує на зміни, спробуйте покласти в ліжко крупну м'яку іграшку. Її необхідно покласти між вами і дитиною, щоб він звикав спати поруч з іграшкою. З часом її можна перемістити в дитяче ліжко і укладати дитину спати поряд з нею.

Іноді дітей дуже непросто відучити спати з батьками - малюки починають вередувати, закочувати істерики, погано спати ночами. В цьому випадку можна поставити дитяче ліжко впритул до батьківської, і поступово пересувати дитини разом з улюбленою м'яко іграшкою в сторону його спального місця. Після того, як дитина звикне спати поруч з батьками, але у власній окремому ліжку, можна почати поступово відсувати ліжко до протилежної стіни. З часом дитина звикне спати один, і ліжко можна буде безболісно переставити в іншу кімнату.

Якщо дитина, яка вже спить окремо від батьків, часто приходить до вас в спальню ночами, необхідно правильно поводитися з ним. Як тільки він уперше за ніч приходить до вас в спальню, заспокойте його, а потім проводите в дитячу кімнату, укладіть спати і укрийте ковдрою. Якщо дитина приходить повторно, можете його обійняти, але намагайтеся не розмовляти з ним - просто мовчки проводите його в дитячу і укладіть спати. Якщо дитина прийде в третій раз, не вступайте з ним в контакт - просто відведіть його і простежте, щоб він ліг в ліжко. На перших порах діти можуть багато разів за ніч приходити в спальню до батьків, але не варто їх лаяти. Просто покажіть дитині, що ви не маєте наміру відступати від свого рішення - як тільки він це зрозуміє, він одразу стане спокійно спати в своєму власному ліжку.