Як видалити плями на замші.

Замша - це та ж шкіра, гладка поверхня якої в результаті шліфування стає м'якою і ворсистої. Речі з такої шкіри дуже красиві і приємні в побуті. Але всі вони володіють одним великим недоліком: замша дуже швидко піддається забруднень і видалити з неї плями набагато складніше, ніж із звичайною шкіри.
Вам знадобиться
  • - Ластик для замші;
  • - Очищений бензин;
  • - Картопляний крохмаль;
  • - Щітка для замші;
  • - Захисний спрей.
Інструкція
1
Запитайте у взуттєвому магазині спеціальний ластик і щітку для догляду за замшевого взуттям. З їх допомогою ви зможете видаляти невеликі плями з усіх виробів із замші, від піджака і до сумки.
2
Але завбачливий господар завжди обробить нову річ із замші спеціальним імпрегніруются засобом, що випускається найчастіше у вигляді спрея, перш ніж почати цією річчю користуватися. Захисна плівка, утворена цим засобом, що не видно і навряд чи помітна на дотик, але зате вона добре відштовхує воду і бруд від поверхні виробу, що дозволяє замші довше зберігати первозданний вигляд.
3
Якщо ненароком посадженого плями все ж уникнути не вдалося, не намагайтеся його промити або запрати. Вода згубна для замші. Скористайтеся краще очищеним бензином. Засипте область плями картопляним крохмалем, змочіть крохмаль декількома краплями бензину, добре натріть сумішшю область забруднення, залиште для впливу.
4
Бензин швидко випарується з поверхні виробу, а ви смахніте ввібрав в себе бруд крохмаль за допомогою щітки, обробіть очищене місце ластиком, збризніть захисним спреєм і замша знову виглядатиме як нова.
Вироби із замші, так улюблені багатьма модницями, вимагають особливого догляду. Будь то сумочка, рукавички або взуття, в процесі використання вони швидко забруднюються і втрачають свій вигляд. Не варто впадати у відчай, адже почистити такий виріб і видалити жирні плями з замші не представляє особливої праці.
Вам знадобиться
  • - тальк;
  • - бензин;
  • - велика сіль або чистий річковий пісок;
  • - нашатирний спирт.
Інструкція
1
Вивести з замші жирну пляму можна за допомогою звичайного тальку, який використовується в дитячій присипці. Його можна купити в аптеці. Тальком густо присипають жирну пляму і залишають річ в такому вигляді на 2-3 години. За цей час тальк повинен увібрати з вироби весь жир, після чого його видаляють щіткою для замшевих виробів.
2
Якщо тальк не допоміг видалити жирну пляму, спробуйте вивести його бензином. Шматочок тканини потрібно змочити очищеним бензином (наприклад, для запальничок) і протерти забруднене місце на замшевому виробі.
3
Видалити жирні плями з замші можна також крупною сіллю або чистим річковим піском. Для цього сіль або пісок кладуть в бавовняний або лляний мішечок, нагрівають його і прикладають до жирного плямі. Якщо ні мішечка, можна використовувати серветку або носову хустку з бавовни або льону. Тканина обов'язково повинна бути натуральною, щоб добре вбирався жир.
4
Очищення матиме більший ефект, якщо є можливість підкласти під забруднену ділянку замші серветку, змочену в чистому бензині.
5
Ворсинки, прим'яті в процесі чистки, можна підняти спеціальною щіткою для замші або ж скоринкою підсохлого хліба. Для освіження замші та підняття ворсу можна також потримати виріб над парою.
6
Інші плями з замшевих виробів можна видалити таким чином - в мильну воду додати трохи нашатирного спирту, збити піну, взяти цю піну щіткою і чистити нею замшу.
7
Для чистки коричневих виробів із замші можна використовувати кавову гущу. Її наносять на виріб, дають просохнути і потім чистять сухою щіткою.
8
Крім перерахованих вище способів можна видаляти жирні та інші плями з виробів із замші та нубука, використовуючи спеціально призначені для цих матеріалів для виведення плям.
9
Взуття та інші замшеві вироби з часом лисніють, набуваючи неохайний вигляд. Щоб очистити залисніли ділянки, їх спочатку протирають дрібнозернистим наждачним папером або чорнильною гумкою, а потім очищують жорсткої гумовою щіткою. Можна також протерти таку ділянку замші ганчірочкою, змоченою нашатирем, а потім почистити самої дрібнозернистим наждачним папером.