Як садити овес.

Овес - одна з найпопулярніших і вельми невибагливих культур. Ми звикли бачити сільгоспугіддя з вівсяними посадками, проте цю культуру можна виростити і на власній ділянці, щоб після застосовувати його в лікувальних цілях, в кулінарії і так далі.
Інструкція
1
Висівають овес першим із злакових культур, коли грунт ще досить волога, так як для проростання насіння вівса потрібно багато води. Вони поглинають шістдесят п'ять відсотків вологи від ваги насіння. Заморозки вівсу не страшні, як не страшна і холодна грунт.
2
Після того як насіння проросте, гостра потреба у волозі зникне, знову поливати овес потрібно в період кущіння і освіти зерен. Брак вологи в цей період може привести до різкого зниження врожаю і навіть його загибелі.
3
До атмосферної посухи овес чутливий в період цвітіння, в цей час найбільш сприятливою є температура повітря в п'ятнадцять-вісімнадцять градусів і дещо підвищена вологість повітря.
4
Посів вівса потрібно виробляти рядами, залишаючи між ними п'ятнадцять сантиметрів. Витрата насіння - приблизно двадцять грамів на квадратний метр, зашпаровують насіння на глибину два-три сантиметри.
5
Овес добре росте на будь-яких ґрунтах. Не підходять йому тільки сільнопесчаная або солонцюватих ґрунту. Він добре переносить кислі грунти.
6
Якщо ви вирощуєте овес в лікарських цілях, то траву вівса потрібно збирати зеленою, під час цвітіння. Волоті повинні бути воскової стиглості. Овес зрізають, зв'язують у снопи. Снопи просушують в закритому приміщенні, обмолочують. Після обмолоту солому можна використовувати в лікувальних цілях.