Як привчити дитину до книги.

Багатьох батьків хвилює питання, що полягає в тому, як же привчати дітей до книзі . Адже книга - це важливий предмет, необхідний для розвитку інтелекту та духовності у дитини. Книги залишаються вірними друзями, які допомагатимуть протягом усього життя. Мудрі люди раніше говорили про те, що з книгою людина може подолати практично все. Навчити дитину читати і прищепити в нього інтерес до читання - це важливе завдання, що стоїть перед старшим поколінням.
Інструкція
1
Найважливіше - не упустити момент, коли потрібно прищеплювати дитині читання. Цей період починається приблизно з 4-5 років, але можна починати і з того моменту, коли дитина почала говорити.
2
Дуже корисно, коли поруч з дитиною ввечері один з батьків починає читати книжку. Краще щоб ця книжка була з цікавими і барвистими картинками для маленьких читачів, а для дітей постарше картинки не настільки важливі. Для них книга повинна бути цікавою в плані саме читання. Читати з дитиною потрібно щодня, щоб дитина швидко звик до цього процесу. Малюк буде вважати, що читання - це невід'ємна частина життя, тим більше що так воно і є.
3
Для кожного вікового періоду є свої книги. Якщо дитині буде запропонована нецікава і не зрозуміла книга, то це може відштовхнути і погасити інтерес до читання.
4
Також бажано вносити різноманітність і пропонувати дитині різні жанри: вірші, пригоди, казки, детективи, історичні книги. Це дозволить не розвивати пристрасть до одного жанру, а читати різну літературу.
5
Важливо стежити за новинками дитячої літератури і набувати не лише вітчизняні, а й зарубіжні експонати, природно, перекладені російською.
6
Ні в якому разі не можна примушувати дитину до читання, так як реакція може викликати зворотний процес і дитина просто зненавидить читання. До цього заняття потрібно підходити з спокійними і радісними думками. Головне - правильно при цьому вибрати час: перед сном або ввечері.
7
Важливо зацікавити дитину книгою. Можна, наприклад, розповісти про початок книги, щоб у малюка виникло питання про те, що буде далі.
8
Є такий варіант, коли спочатку читається книга, а потім проглядається казка чи фільм. Це дозволить зіставити книжкові та "кіношні" образи.
9
Можна придумати свято і запропонувати дитині вибрати книгу, яку він сам вибере. Можна відправитися з дитиною в книжкове подорож і звезти його на якусь постановку, яка пов'язана з книгою.
10
На сьогоднішній день все менше дітей люблять читати книги. Це більшою мірою залежить від дорослих. Саме дорослі можуть вплинути на світогляд дитини та прищепити це чудове якість. Вищевказані способи допоможуть батькам придумати свою стратегію. Найголовніше в цій справі - не перестаратися.
Читання книг позитивно відбивається на розвитку дитини , його формуванні як особистості, розширює кругозір. І якщо дитина із задоволенням бере в руки книгу, то щасливим батькам залишається тільки радіти. Але часом читання книг не викликає в малюку зацікавленість. В цьому випадку інтерес доведеться будити. Існують спеціальні методики, що допомагають долучити дитини до книгам.
Інструкція
1
Для початку постарайтеся зрозуміти, які книги дитині підійдуть. Справа в тому, що маленькі діти навряд чи проявлять інтерес до занадто складним в їх розумінні книжкам. Купуйте лише ті твори, які відповідають віку крихти. Максимально проста сюжетна лінія і прості фрази, складені з знайомих малюкові слів, допоможуть долучити дитини до книгам.
2
Спробуйте зацікавити малюка і асоціативним методом. Придбайте твір, на сторінках якого зображені добре знайомі дитині герої. Ведмедик, качечка або собачка ... Можна навіть підібрати такі книги, в яких будуть представлені звірятка, сильно схожі на улюблені іграшки крихти. Його обов'язково зацікавить можливість вивчити «улюбленців» на сторінках книги.
3
Коли дитина стане старшою, спробуйте пояснити йому, чому читання книг так важливо. Можна, приміром, провести зв'язок між знайомством з літературними творами і позитивними шкільними оцінками. Крім того, вибирайте ті книги для дитини , сюжет яких його завідомо зацікавить. Адже хто, як не батьки, знає, що дійсно займає їх чадо.
4
Долучити дитини до книгам можна і власним прикладом. Влаштовуйте спільне читання. Діти люблять проводити час з батьками, особливо, якщо ті багато зайняті на роботі. Так чому б не зробити спільне дозвілля корисним?
Зверніть увагу
Ніколи не змушуйте дитину читати. Насильство в подібних ситуаціях має прямо пропорційний ефект. Ваша надмірна наполегливість зрештою може відвернути дитину від книг. Якщо йому набридає читати через пару хвилин, проведених з книгою, відкладіть її до наступного разу.
Корисна порада
Навчіть дитину переказувати книги. Це допомагає розвинути мову і вчить ясно і чітко формулювати свої мислі.Можно спробувати замінити читання книг вивченням цікавих журналів. При цьому тематика журналу повинна також відповідати інтересам дитини.