Як привчити папугу до клітки. Як привчити Папуга возвращатся в клітку.

Птах повинна літати, навіть якщо це домашній папуга, який більшу частину життя поводить в клітці . Папуга, який має можливість вибиратися на свободу, не тільки доставляє радість собі і господарям, а й довше живе. Постійно перебувати в тісному клітці пташці шкідливо і прогулянки по квартирі повинні тривати не менше 15 хвилин в день. Але при цьому папугу необхідно привчити повертатися в клітку.
Інструкція
1
Папуга повинен звикнути до нового місця. Дайте йому спокійно пожити в клітці приблизно місяць. За цей час він звикне і до будинку, і до вас, і до того, що ваші руки не заподіють йому зла. Він може навчитися навіть брати корм з рук і сідати на ваш палець. Перший час при наближенні людських рук птаха поводяться по-різному. Одні ховаються, інші стають агресивними. На зайву полохливість не звертайте уваги, а агресію доведеться потерпіти, навіть якщо ваші руки постраждають від гострого дзьоба. Не забирайте їх і не робіть різких рухів, а спокійно закінчите міняти корм або робити прибирання в клітці .
2
Коли папуга звикне до того, що в клітці регулярно з'являються ваші руки, почніть вчити його сідати на палець. Просто витягніть вказівний палець і піднесіть його до лапок папугу. Нехай він думає, що це жердинка. Якщо з першого разу не вийшло - залиште птицю в спокої і через деякий час повторіть вправу знову. Зрештою все у вас вийде.
3
Коли папуга навчитися перебиратися на палець і назад на жердинку, почніть вчити його виходити з клітки. Перед початком уроку закрийте в кімнаті всі вікна та двері. Відкрийте клітку і змусьте папугу пересісти на палець. Винесіть руку з птахом з клітки. Якщо папуга не бажає вилазити, боїться і кидається назад у клітку - залиште його в спокої, закрийте клітку і через деякий час повторіть вправу. Зрештою папуга зрозуміє, що нічого поганого йому не пропонується. Але птах може і втекти: політати по кімнаті і залізти вище, щоб ви її не дістали.
4
Періодично випускайте папугу з клітки. Він звичайно в перший час буде доставляти вам чимало клопоту, але в кінці кінців навчиться повертатися в клітку самостійно.
Зверніть увагу
Після того як папуга вперше політає по кімнаті, вам доведеться дуже міцно замикати клітку. Папуги чудово справляються з гачками та засувками на клітинах, навіть дрібні папужки це освоюють. Крупного папугу доведеться замикати на ключ; Не залишайте папугу на волі без нагляду. У міській квартирі він може поранитися або забратися в таке місце, звідки його потім буде не дістати.
Корисна порада
Їжа та іграшки повинні знаходитися тільки в клітці. Якщо папуга знайде собі розваги та їжу на волі, в клітку його буде не загнати.