Як виростити лаватеру.

Це рослина з розкішними рожевими або білими квітами зустрічається на дачах досить часто. Називають його по-різному - лаватера, дикої трояндою або хатьма. До розоцвітих лаватера, правда, ніякого відношення не має, але назва прижилася. Дачники цінують лаватеру за яскраві квіти всіх можливих відтінків рожевого, за багату листя й за життєстійкість і невибагливість. Крім усього іншого, лаватера - відмінний медонос.
Інструкція
1
лаватера бувають однорічними, дворічними і багаторічними. Умови вирощування приблизно одні й ті ж. Садовод може сам вирішити, коли йому буде приємніше бачити ці білі і рожеві квіти. Якщо ви хочете, щоб вона зацвіла в середині літа, сійте насіння відразу у відкритий грунт в кінці квітня або початку травня.
2
Виберіть сонячне і сухе місце. Скопайте ділянку, внесіть компост або перегній з розрахунку 5 кг на 1 кв. м, удобрити грунт суперфосфатом, сечовиною і сульфатом калію по 1 столовій ложці на квадратний метр площі. Вирівняйте грядку. Зробіть борозенки і полийте їх. Поливати краще теплою водою. Насіння лаватери не потрібно попередньо замочувати. Засейте їх в борозенки шаром приблизно в 1 см і закрийте.
3
Сходи з'являться приблизно через півтора тижні. Зачекайте, поки вони трохи зміцніють і на них з'являться перші справжні листки. Це зазвичай відбувається в кінці травня. Після цього їх можна пересадити.
4
Підготуйте постійне місце для рослин. Вимоги до грунту ті ж самі, вона повинна бути легкою і поживною. Викопайте лунки на відстані 15-20 см один від одного. У кожну лунку саджайте по кілька паростків. В цьому випадку у вас вийдуть дуже красиві кущі з великою кількістю квітів. Можна садити кущі з однаковими квітами, можна підібрати різні відтінки рожевого або поєднання рожевого з білим.
5
Якщо ви хочете домогтися більш раннього цвітіння, посадіть розсаду. Її можна купити в магазині для городників, а можна виростити у себе на підвіконні. Візьміть довгий ящик, підготуйте грунт для квітів і висійте туди насіння. Сіяти лаватеру на розсаду потрібно на початку березня, а висаджувати на постійне місце - в середині травня. Якщо в цей час вже немає заморозків, накривати лаватеру нічим не потрібно. Пересадки вона переносить добре.
6
лаватера необхідно підгодовувати. Для першої підгодівлі, яку необхідно провести до початку цвітіння, розведіть в 10 л води по 1 столовій ложці сечовини і нітрофоски. 10 літрів - норма для однієї групи рослин. Коли з'являться бутони, підгодуйте лаватеру ще раз сульфатом калію і спеціальним добривом для квітів.
Зверніть увагу
Лаватера стійка до посухи, але поливати її все одно треба, інакше цвісти вона буде погано. Лаватера не надто схильна хвороб, але шкідники її іноді вражають. Боротися з ними потрібно за допомогою спеціальних хімічних препаратів.