Як чистити взуття з нубуку. Як почистити світлий нубук в домашніх умовах.

Нубук - ніжний матеріал, під час чистки його можна пошкодити. Але так як чистити його все-таки доводиться, то робити це потрібно гранично обережно. Якщо пошкодити ворс, з'явиться пляма, яка вже нічим не видалити. Також в місцях пошкодження матеріалу взуття схильна до промокання, а це вже нічим не виправити. При чищенні нубуку не можна використовувати засоби, які можна застосовувати для замші - це два різних матеріалу.
Інструкція
1
Взуття можна почистити звичайною каучукової щіточкою. Якщо у вас слабке забруднення, потримайте над парою, а потім очистіть щіткою. При сильних забрудненнях використовуйте спеціальну піну-очищувач, яка мається в магазинах.
2
Купіть щіточку "Твіст-Велюр" і акуратно почистіть нубук. Після повного очищення дайте взуття просохнути близько доби. Можете обробити внутрішню частину спеціальним дезодорантом, адже взуття часто набуває неприємного запаху.
3
Сильні забруднення видаляйте мильною водою і губкою. В воду додайте декілька крапельок нашатирного спирту: так ефект буде значно краще. Після такої обробки можете підфарбувати нубук спеціальними спреями.
4
Якщо взуття стала «блискучої», протріть її бензином або присипте тальком. Через кілька годин ретельно очистіть щіточкою для нубуку. Використовуйте тільки щось одне. Якщо ви спочатку намочіть бензином, а потім нанесете таль, то білі видаляються плями будуть гарантовані. Тальком присипайте тільки суху взуття .
5
Колір відновлюйте спеціальними рідкими кремами для нубуку, а перед виходом на вулицю обробляйте взуття водовідштовхувальним спреєм. При регулярному догляді за матеріалом річ проноситься не один сезон і не втратить первісний вигляд.
Корисна порада
Якщо ворс злежався, візьміть дрібну наждачний шкірку і обережно потріть проблемне місце.