Як приручити щура.

Про високий інтелекті щурів і про їхню дружбу з людьми існує чимало легенд. І легенди ці мають під собою підставу. Щури дійсно розумні, із задоволенням приручаються і навіть можуть навчитися деяким цирковим трюкам. Дорослу дику щура приручити навряд чи вдасться, але вона може сама захотіти подружитися з людиною. А для того щоб приручити маленького щурика або білу мишу, потрібні дві речі - любов і терпіння.
Інструкція
1
Підготуйте клітку. Будиночок для щурики повинен бути обладнаний заздалегідь. У клітці повинно бути укриття, годівниця і поїлка. На перший момент цього достатньо. Виберіть в магазині спеціальну клітку для щурів, щоб в ній легко було наводити порядок. Корм і вода повинні бути вже в клітці, коли ви принесете малюка.
2
У перший день не збудили щурика. Хай трохи освоїться. Вражень йому поки що вистачить, адже він переніс подорож, поміняв умови життя, відчув нові запахи. До всього цього треба звикнути. Клітка повинна стояти в тій кімнаті, де здебільшого й ви. Щури дуже не люблять самотності, їм обов'язково потрібна компанія, тому щурик повинен зрозуміти, що ця компанія - ви.
3
Дайте Крисенко ім'я. Називайте його по імені кожного разу, як підходите до клітки. Перші дні намагайтеся його особливо не турбувати. Підходьте до клітки, коли потрібно дати корм або поміняти воду. Говоріть з малюком ласкаво і спокійно. Можете трохи посидіти поруч з кліткою, але не чіпайте щурика руками - ще рано.
4
Через кілька днів малюк до вас звикне. Він перестане ховатися в укриття при вашому наближенні, а руки, які несуть корм, почнуть викликати у нього непідробний інтерес. Скористайтеся моментом і почніть приручати малюка. Для початку спробуйте його погладити, ласкаво називаючи по імені. Якщо малюк поставиться до цього спокійно, гладьте його регулярно. Якщо щурик захвилювався і кинувся в укриття - відкладіть приручення ще на кілька днів.
5
Для того щоб навчити щурика забиратися на руку, використовуйте ласощі. Покладіть його не в клітку, а поруч з нею. Малюк неодмінно вибереться за смачненьким. Він може навіть трохи погуляти по столу, після чого потрібно покласти корм в клітку, щоб щурик відправився додому. Наступного разу, відкривши клітку, покладіть ласощі ближче до себе і повторіть процедуру. Через кілька днів можете запропонувати Крисенко ласощі на витягнутій долоні. Якщо він досить освоївся і зрозумів, що ви не заподіявши йому шкоди, він забереться на руку.
6
Частіше грайте з маленьким гризуном. Намагайтеся дотримуватися певний режим. Наприклад, виділіть годину після роботи, коли ви будете грати зі своїм вихованцем. Ви переконаєтеся в тому, що ваш щурик з нетерпінням чекає цього моменту, хвилюється, якщо ви запізнюється.
Зверніть увагу
Щури дуже не люблять різких рухів і гучних звуків; Деякі крисята звикають до нової обстановки дуже швидко. Вони дають брати себе в руки вже в перший день. Але якщо тварина цього не хоче - не наполягайте.
Корисна порада
Після того як щур стане ручною, можна навчити її деяким цирковим номерам. Наприклад, вона може по команді забиратися в сумочку, яка висить у вас на грудях, або стрибати через кільце. Поспостерігайте, які рухи ваш вихованець любить найбільше і використовуйте для дресирування саме їх; Якщо вам попався дуже полохливий щурик, купіть йому пару. Удвох пацюки почуватимуться більш захищеними і швидше підуть на контакт.
Декоративні пацюки є одними з найпопулярніших домашніх тварин у всьому світі. Ці розумні гризуни не тільки дізнаються свого господаря, але і легко навчаються різноманітним фокусів та трюкам.
Інструкція
1
Отже, у вашому будинку з'явилася пацюк. Для початку дайте їй звикнути до нової обстановки і запахів. У перший день не збудили її - адже при переїзді тварина зазнало серйозний стрес. Обов'язково простежте, щоб в клітці був корм, а в поїлки свіжа вода.
2
Коли пацюк трохи звикне, то можна спробувати дати їй ласощі. Спочатку це можна зробити через грати клітки, а потім пригостити вихованця, відкривши дверцята.
3
Щури - дуже допитливі створення. Як правило, вони адаптуються до нового місця проживання протягом декількох днів. Спілкування з людиною приносить їм задоволення, тому після того, як щур почала брати корм з ваших рук, можна спробувати обережно взяти її на руки.
4
Посадіть щура на коліна, дайте їй маленький шматочок ласощів. Почухайте вихованця за вушком - пацюки це дуже люблять і починають мружитися від задоволення.
5
Ці тварини дуже рухливі, тому дайте пацюку обстежити територію навколо. Якщо ви хочете навчити пацюка відгукуватися на своє ім'я - кличте її частіше і пропонуйте ласощі. Щур швидко зрозуміє що до чого і буде бігти до вас за першим покликом.
6
Чим більше ви спілкуєтеся зі своїм вихованцем, тим краще. Багато пацюки обожнюють бути поряд з господарем, спати у нього на плечі, перебирати волосся. Часто пацюки зручно влаштовуються в кишенях або вигинах шарфика. Деякі власники щурів із задоволенням беруть своїх вихованців на вулицю або в гості, недарма цих тварин порівнюють за рівнем інтелекту з собаками. До того ж пацюки практично ніколи не пускають в хід зуби, тому є ідеальними вихованцями для дітей.
7
Привчання пацюки - захоплююче справу. Люди, які хоч раз заводили цих тварин, роблять це знову і знову, тому що спілкування з щуром приносить величезне задоволення!