Як відучити від заколисування.

Звичка заколисувати маленьких дітей для того, щоб вони заспокоїлися і заснули, поширена досить широко. Багато мам і тата вдаються до закачування, коли дитина починає плакати, вередувати, поводитися надто шумно і пустотливо.

На жаль, заколисування не можна назвати корисним для дитини. Багато педіатри вважають, що в процесі заколисування вестибулярний апарат малюка піддається надмірному навантаженні, і в майбутньому це може негативно відбитися на стані здоров'я людини. Крім того, дитина, яка звикла до постійного укачиванию і сидінню на руках, може почати вередувати, не отримавши бажану порцію батьківської уваги.

Тому дитину рано чи пізно слід відучити від заколисування - тоді він звикне до того, що батьківську увагу можна отримати і іншими способами: через спілкування, гру, спів пінок або читання книг. Але для того, щоб відучити від заколисування маленької дитини, доведеться докласти масу сил і проявити терпіння: зазвичай процес отучения займає не менше 2-3 тижнів.

Щоб вкласти дитину спати без заколисування, необхідно запланувати його відхід до сну не раніше, ніж через чотири години після пробудження. Можна потримати дитину на руках перед сном, не заколисуючи його при цьому. Якщо дитина задрімав у вас на руках, переконайтеся, що він заснув досить міцно, і тільки після цього покладіть його в ліжечко. Якщо для дитини ритуал заколисування є важливим і значущим, необхідно створити новий ритуал, який зміг би повноцінно замінити традиційне заколисування перед сном. Наприклад, новим ритуалом цілком може стати колискова пісня або коротенька казка. У віці 8-11 місяців діти дуже добре сприймають вербальне спілкування з батьками, тому нові ритуали найкраще вводити саме тоді, коли дитині виповниться 8-9 місяців.

До речі, ще один дієвий спосіб отучения дитину від заколисування - перемикання увагу на будь-який предмет, який йому дуже подобається (наприклад, велику м'яку іграшку). Дитина повинна зрозуміти, що отримати іграшку він зможе тільки тоді, коли перебуває в своєму ліжечку. Укладаючи дитину спати, покладіть поруч з ним іграшку і побажайте добраніч. Такий маневр, можливо, доведеться проробити не один десяток разів, перш ніж дитина до нього звикне. Але зате згодом він буде засипати швидко і спокійно, не потребуючи вашому постійній присутності поруч з ліжечком.