Як збити ціну на квартиру.

Квартира - дороге придбання і сума зекономлених при цьому грошових коштів може бути досить суттєвою. Але слід пам'ятати, що і продавець житлової нерухомості хоче виручити від продажу квартири якнайбільше. Тому торги при покупці квартири є найважливішим етапом, попереднім здійсненню угоди.
Інструкція
1
При покупці квартири слід пам'ятати, що варіанти пропоновані агентствами нерухомості і різними ріелторськими фірмами, включають в себе також вартість посередницьких послуг. Придбання квартири без посередників допомагає заощадити значну суму грошей. Квартири, продавані з позначкою «терміново», як правило, бувають дешевше інших.
2
Після подисканія підходящої квартири слід призначити зустріч з її власником або його представником для огляду об'єкта потенційної угоди. Прийшовши в квартиру , слід налагодити доброзичливий психологічний контакт з її продавцем, але вказувати на масу достоїнств житла не варто, навіть якщо воно дуже сподобалося. На першому етапі необхідно обстежити всі приміщення квартири, при цьому слід зазначити, що господарем вдало підібрані шпалери і підкреслити декілька несуттєвих елементів, які допоможуть привернути його до себе.
3
На наступному етапі питання ціни обговорювати не варто, але слід відобразити всі недоліки, які на ваш погляд можуть перешкоджати придбанню квартири. Це може бути незручність розташування кімнат, віддаленість від місця роботи або станції метро. Також слід зазначити, що окремі елементи квартири потребують ремонту, заміни та додаткових матеріальних вкладеннях.
4
Найважливіший момент, який слід після обговорення безпосередньо достоїнств і недоліків квартири - торги про ціну. При цьому слід з'ясувати, скільки господар має намір отримати за продаж квартири і яку суму він має намір поступитися при продажі. Якщо власник житла не може швидко зорієнтуватися і назвати суму можливої поступки, то можна запропонувати власний варіант, вказавши кілька занижену ціну, яку ви можете заплатити за квартиру , залишаючи заділ для торгу на підвищення.
Зверніть увагу
Обговорюючи питання про придбання квартири, переконайтеся про наявність у власника або особи, ведучого переговори, необхідних правовстановлюючих документів. Обов'язково з'ясуйте наявність додаткових обтяжень, які можуть бути накладені на операції з квартирою - арешт, заставу банку і т.п. Передавайте завдаток тільки власнику квартири.
Корисна порада
Передача продавцеві завдатку за квартиру є запорукою успіху потенційної угоди, допомагаючи відсікти інших покупців-конкурентів.