Як зв'язати кофту без рукавів. Як пов'язати ажурну кофту.

Безрукавка - це зручний і красивий предмет одягу, який підійде як для прохолодної, так і для теплої літньої погоди. Зв'язавши з тонкої бавовняної пряжі кофту без рукавів, ви подаруєте собі новий елемент для літнього гардеробу, який можна поєднувати з будь-якої іншої одягом - брюками і спідницями різної довжини, а також з різноманітними аксесуарами. Для того щоб зв'язати безрукавку на розмір 46-48, візьміть 200 г бавовняної пряжі і гачок №1,5. Також заготуйте викрійку вироби і знайдіть схему ажурного візерунка, який ви включите в в'язання.
Інструкція
1
Розрахуйте щільність в'язання та почніть в'язати спинку з ланцюжка з тринадцяти повітряних петель і трьох повітряних петель підйому. В'яжіть основним узором, повторюючи раппортов і з третього ряду починайте робити надбавки, додаючи по одному раппорту в кожному другому ряду.
2
Час від часу вимірюйте полотно - коли ширина досягне 46 см, починайте в'язати прямо без додатків. На висоті 46 см від нижнього краю в кожному другому ряду залиште по 1 раппорту 2 рази для пройм. Відміряйте від початку пройм 12 см і оформите виріз горловини спинки.
3
Чи не пров'язуючи середні сім раппортов візерунка, закінчите окремо обидві половинки спинки. Зменшіть по одному раппорту двічі через 5 см, щоб отримати скіс горловини. Для скоса плеча залиште по три раппорта двічі в кожному другому ряду від зовнішнього краю.
4
Зв'язавши спинку, переходите до в'язання передньої частини кофти, яка в'яжеться окремо з трьох частин - окремо зв'яжіть нижню частину, ажурну вставку з чотирьох смуг і верхню частину. Зв'язавши ажурні смуги (2 по 28 см і 2 по 19 см), отутюжьте їх.
5
Нижню частину переду кофти в'яжіть так само, як і спинку, виконуючи скос дзеркально. На висоті 13 см від краю розділіть роботу навпіл на ліву і праву частини. В'яжіть ліву і праву частини переду окремо.
6
Ажурні смуги зшийте разом попарно і пришити їх до правої і лівої частин низу. Потім зв'яжіть верхню частину переду кофти, набравши ланцюжок з семи повітряних петель і зв'язавши один раппорт основного візерунка.
7
Пров'яжіть далі основний узор, додаючи в кожному ряду справа і зліва по раппорту. В 6 см від вирізу горловини виконайте скіс плеча. Верхню частину переду пришити до ажурним смужках.
8
Зв'яжіть комір-стійку з 31 раппорта, а потім зберіть виріб.
Ажурна кофтинка в жаркий літній день просто незамінна. Її можна носити і з класичним костюмом, і з джинсами, і з шортами. Вона може бути як з коротким, так і з довгим рукавом. Гачком такі кофточки в'яжуть частіше, ніж спицями, і в кожного способу в'язання є свої переваги. Кофточка, пов'язана спицями, більш м'яка і ніжна. Якщо постаратися вив'язувати петлі рівно, вона може виглядати не гірше пов'язаної на машинці, а часом навіть і краще.
Вам знадобиться
  • - 500 г бавовняної пряжі «ірис» або «гарус»;
  • - спиці №2 для «ірису» і 2, 5 для «гарусу»;
  • - кругові спиці того ж розміру.
Інструкція
1
Кофточку почніть в'язати з нижньої лінії полички. Розрахуйте кількість петель для хусткової в'язки і для в'язання по схемі. Оскільки починається кофточка нема з гумки, то і спиці будуть потрібні тільки одного розміру.
2
Наберіть на спиці потрібну кількість петель. Пров'яжіть 5-6 см хусткової в'язкою, тобто одними лицьовими петлями по парному і непарному рядам. Після цього переходите до в'язання ажурною сітки. Кантову петлю зніміть. Зробіть 1 накид, наступні 2 петлі пров'яжіть разом лицьовій, 1 лицьова. В'яжіть таким чином до кінця ряду. Парні ряди в'яжіть по малюнку, пров'язуючи накид виворітного петлею.
3
Наступні 2 ряди також в'яжіть по малюнку, лицьовій ряд - лицьовими петлями, виворітний - виворітними П'ятий ряд в'яжіть так: зніміть кромочную, 2 разом лицьовою, 1 лицьова, 1 накид. Наступні ряди в'яжіть по малюнку. 9 ряд: 1 лицьова, 1 накид, 2 разом лицьовою. 10, 11 і 12 ряди в'яжіть по малюнку. З 13 ряду рисунок повторюйте.
4
В'яжіть ажурною сіткою до початку рукава. Це цельнокроеная кофточка, і рукава вив'язуються з поличкою і спинкою однією деталлю. Додаток петель на рукав йде в кінці ряду. Додайте спочатку 5 петель з одного боку, за наступним ряду стільки ж на другий рукав. Таким чином додайте петлі 4-5 разів. Далі в'яжіть по прямій до горловини.
5
Дов'язати до горловини, розділіть в'язання на 2 частини. Один рукав з половиною полички зніміть на додаткову спицю. Закрийте петлі горловини і продовжуйте в'язати другий рукав і другу половину полички до середини плеча, потім до лінії горловини спинки. Поверніться до залишеної частини в'язання, прив'яжіть новий клубок і довяжіте другий рукав і другу половину полички до середини плеча і до лінії горловини спинки. З'єднайте обидві половинки в'язання і в'яжіть до закінчення рукава.
6
збавляти петлі точно в тому ж порядку, як ви їх додавали, по 5 петель на початку кожного ряду. У вас повинно залишитися рівно стільки ж петель, скільки було на початку в'язання. В'яжіть їх сіткою, постійно порівнюючи з поличкою. Закінчите спинку хусткового в'язанням тієї ж ширини, як і на поличці.
7
Сшейте або скріпіть гачком бокові шви. На кругові спиці наберіть петлі по низу рукава і пров'яжіть кілька рядів хусткової в'язкою. Те ж саме зробіть і по лінії горловини.
Корисна порада
Таку кофточку можна прикрасити вишивкою або пов'язаної гачком аплікацією.