Як просунути товар на ринку.

Для ефективного просування товара на ринку необхідно провести ряд маркетингових досліджень. І почати слід з визначення стан галузі, до якої відноситься пропонований товар, а також сегментування ніші.
Вам знадобиться
  • товар, план просування, комп'ютер
Інструкція
1
Вивчіть ринок, на якому збираєтеся працювати. Один з найпростіших способів - купити готове маркетингове дослідження. Якщо ваш бюджет обмежений, проведіть дослідження силами своєї команди. Найкраще підійдуть два методу. Моніторинг - вивчення галузевих і ділових засобів масової інформації, в яких можуть міститися аналітичні матеріали. Експертне опитування - бесіди з провідними гравцями галузі, які не є прямими конкурентами.
2
Проаналізуйте схожу продукцію, а також продукцію, що задовольняє аналогічні потреби. Для аналізу необхідні списки якостей, як благоприятствующих, так і не сприяють високим продажам. Знаючи сильні і слабкі сторони прямих конкурентів, легше скласти ефективний план просування товара на ринок.
3
Складіть повний перелік характеристик продукції, яку збираєтеся просувати. Не забудьте про УТП (унікальна торгова пропозиція, тобто якості, властивих тільки вашому товару). Прив'яжіть кожне з позитивних якостей до якої-небудь базової потреби покупців. Таким чином, ви отримаєте відповідь на питання про мішенях впливу на свідомість цільової групи.
4
Розробіть шляхи донесення необхідної інформації. Вирішіть, які з засобів комунікації відповідають продвигаемому товару. Реклама, піар, вірусний маркетинг, крос-маркетинг - можна використовувати ці інструменти все разом, а можна - окремо.
5
Затвердіть маркетинговий план, в якому мають знайти відображення всі дії, необхідні для просування. Окресліть коло ЗМІ, користується увагою цільової групи. Дізнайтеся вартість розміщення рекламних матеріалів. Складіть план-бюджет. Розробіть інформаційні приводи, за якими будете писати прес-релізи для безкоштовного розміщення на новинних та інших інтернет-ресурсах.
6
Зробіть сайт. В ідеалі це має бути не сайт-візитка вашої компанії, а ресурс, присвячений продукції. Велику користь приносить контентна реклама, за допомогою якої теж можна успішно просувати товар на ринку.
Зверніть увагу
Займаючись просуванням товару, важливо чітко окреслити його споживчу аудиторію. В іншому випадку цільова група буде занадто розмита, що ускладнить просування.
Корисна порада
Продвигайте товар, заздалегідь вивчивши його конкурентні переваги. Люди хочуть купувати вигоду.