Як встановлювати меблеві петлі. методика установки меблевих петель.

Для фіксації і подальшого функціонування дверей в меблевому виробництві використовують різні види петель. В даний час широко поширені чотирьохшарнірні навішення, монтаж яких під силу будь-якій людині має необхідний інструмент. Якщо ви вирішили самостійно навісити дверцята, то вам не уникнути процесу установки меблевої петлі.
Вам знадобиться
  • Вимірювальний інструмент, дриль, хрестова викрутка, саморізи, торцева фреза діаметром 35мм.
Інструкція
1
Для початку необхідно зробити розмітку двері для висвердлювання в ній паза, в який і буде кріпитися навісна фурнітура. Залежно від висоти і ваги двері можна встановлювати петлі в кількості двох і більше.
2
Розмітку почніть з визначення центру паза. Від торців дверцята відстань до центру паза може коливатися в діапазоні від 70 до 120 мм, а відстань від ребра дверей до центру паза від 21 до 22 мм.
3
Встановіть в дриль торцеву фрезу діаметром 35 мм, саме такий діаметр чашки навішення широко поширений (діаметр торцевої фрези повинен відповідати діаметру чашки). Тримаючи дриль строго по осі свердління, зробіть паз глибиною не більше 12-13 мм. Використовуйте тільки добре заточений інструмент, в результаті вам не доведеться докладати зайві зусилля і уникнути таких проблем: зайвого заглиблення, видавлювання покриття з лицьового боку, сколів.
4
Переконайтеся, що висвердлених паз повністю підходить по діаметру і глибині для установки петлі. Після чого вставте її в паз паралельно ребра дверцята. За допомогою шила зробіть центральне поглиблення для установки саморізів. Далі закрутіть саморізи за допомогою фігурної викрутки або Шуроповерти. Петля встановлена!
Корисна порада
При розмітці місця майбутньої навішення на дверцятах, що мають 3 і більше петель, головне щоб вони при установці не збігалися з рівнем полиць.
Виготовлення або складання корпусних меблів своїми руками - робота досить копітка і вимагає певних навичок. Одним з етапів цього процесу є установка петель. При наявності необхідного інструменту врізати меблеві петлі цілком можливо самостійно.
Вам знадобиться
  • - олівець;
  • - молоток;
  • - дриль;
  • - шило;
  • - саморізи;
  • - меблеві петлі;
  • - шило;
  • - торцева фреза;
  • - болгарка.
Інструкція
1
Визначте необхідну кількість меблевих петель. Кількість установлюваної навісний фурнітури залежить від ширини і ваги дверцята. При необхідності можлива установка трьох і більше петель.
2
Розмітьте центри петельних пазів. Залежно від розмірів дверцят відстань від цента паза до верхнього або нижнього торця може складати від 65 до 125 мм. Відстань від центру паза до бокового торця дверцят становить, як правило, 21-22 мм. При розмітки необхідно стежити за тим, щоб місця установки петель на збіглися з розташуванням перемичок, полиць яких інших внутрішніх елементів.
3
Встановіть торцеву фрезу і, тримаючи дриль строго вертикально, висвердлите отвори в намічених раніше місцях. Слід знати, що для більшості меблевих петель глибина паза повинна складати від 12 до 13 мм. При свердлінні паза необхідно діяти вкрай акуратно і стежити за тим, щоб центральний зуб свердла не виконав наскрізного отвору - в цьому випадку фасад вашої меблів буде безнадійно зіпсований. Для того щоб уникнути пошкодження фасаду, рекомендується використовувати дві торцевих фрези, одна з яких потребують певної «модернізації» .Возьміте одну фрезу і акуратно спиляєте її центральний зуб за допомогою болгарки - тепер інструмент готовий до роботи. Переконайтеся в тому, що фреза гостро заточена - це дозволить уникнути відколів на поверхні меблів і зривів фрези. Просвердлите паз глибиною 8 мм за допомогою звичайної торцевої фрези. Поглибте його до 12-13 мм за допомогою «модернізованого» варіанту.
4
Вставте навісну фурнітуру в висвердлених паз і скоректуйте її положення щодо бокового торця дверцят. Намітьте місце установки саморізів за допомогою шила.
5
Закрутіть саморізи за допомогою викрутки. Встановіть залишилися петлі по аналогії. Ваша двері готова до встановлення.