Як справлятися з хвилюванням.

Належить відповідальний захід? Складання іспиту, проведення презентації або зустріч з новою людиною - все це і багато іншого викликає хвилювання і трепет у душі. Як навчитися справлятися з хвилюванням?
Інструкція
1
Фізичні вправи сприяють зняттю напруги. Якщо вас чекає зайти в кабінет, і там від вас очікують така дія, як відповідь на питання чи виступ з урочистою промовою, то слід зробити наступне: потрясти кистями рук, зробити масаж кожної руки, пощипати, погладити пальці. Ці вправи стимулюють потоки крові і паралізують стан хвилювання. Добре допомагає впоратися з хвилюванням швидка ходьба, хитання преса або підтягування.
2
Дихання. Коли людина хвилюється, у нього прискорене серцебиття. Необхідно глибоко зітхнути і видихнути. Виконати цю вправу кілька разів, поки дихання не нормалізується і не прийде в помірний такт.
3
Музика. Можна прослухати улюблені пісні, тихо наспівуючи собі мотив. Гучна музика в навушниках зможе перехопити ваші тривожні думки (а раптом не вийде) і направити їх в інше русло. Таким способом, у вас не вийде себе налаштувати на негативний результат події, і хвилювання поступово зійде нанівець.
4
Притупити хвилювання допоможе переорієнтація дій. Зателефонуйте старим знайомим, поговоріть на відсторонені теми, пожартуйте - загалом, відверніться від ситуації. Почуття гумору - чудові ліки від хвилювання. Тому, якщо є можливість, поговоріть з веселим, життєрадісним людиною або навіть «пофігістом». Він не тільки підніме вам настрій і бойовий дух, а й підкаже, що все в житті проходить і не варто нічому надавати більшу значимість. Нервові клітини не відновлюються, і в нашому стані здоров'я зацікавлені тільки ми самі.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ebnAx8Sz1bw
Хвилювання або тривога - абсолютно нормальна реакція людини на нетипові для нього обставини. Однак іноді воно може бути дуже сильне і доставляти відчутний дискомфорт. Є кілька простих порад тому, хто вирішив взяти під контроль своє занепокоєння.
Інструкція
1
В першу чергу потрібно зрозуміти, що саме вас лякає. Так, наприклад, якщо ви відчуваєте хвилювання перед публічним виступом, подумайте, що для вас може бути дійсно самий страшним - затнутися, забути текст, виглядати нерозумно? Проаналізувавши причину страху, ви опинитеся на півдорозі позбавленню від нього, так як зможете програти в голові не тільки різні лякаючі ситуації, але і способи уникнути або витончено вийти з них. Наприклад, можна придумати дотепну жарт на випадок, якщо під час промови щось піде не так.Полезно також програти всю ситуацію вдома, перед дзеркалом, це допоможе вам почувати себе впевненіше.
2
Існує декілька простих вправ, щоб заспокоїтися. Сядьте в зручну позу, зосередьтеся на диханні, здійснюйте вдих і видих через ніс, намагайтеся, щоб живіт округляти при вдиху і ставав плоским при видиху, згадайте щасливий момент з життя. Можна спробувати, також, на кілька секунд максимально напружити всі м'яз, а потім плавно розслабитися і так кілька разів. Також напруга знімає вода. Зрозуміло, не завжди є можливість прийняти розслаблюючу ванну, зате можна спробувати вмитися і потримати руки поперемінно під теплою і прохолодною водою.
3
Іноді перемогти хвилювання може тільки рішучий крок йому на зустріч. Зрозуміло, перебороти себе непросто, але спробуйте зважити всі "за" і "проти" - чи варто плекати свої страхи, або життя за їх межами теж обіцяє вам щось приємне? Запам'ятайте, в подоланні свого хвилювання, як і в будь-якому іншому справі, найскладніше - почати.
Зверніть увагу
Іноді підвищений рівень тривожності може свідчити про більш глибокі психологічні проблеми. Якщо ви відчуваєте, що не в змозі самі впоратися з хвилюванням, зверніться до профессіоналу.Сільное хвилювання перед важливою подією, таким як, наприклад, іспит можна вгамувати медикаментозним способом, скажімо, покласти під язик пів-таблетки Валідолу. Однак завжди намагайтеся спочатку впоратися своїми силами.