Як перевірити масло в автоматичній коробці.

Автоматична коробка перемикання передач обладнана автономною системою змащення, що не залежить від системи змащення двигуна. У разі зниження обсягу залитого в АКПП масла нижче критичного рівня, неминучий вихід її з ладу. Тому перевірка рівня мастила в коробці-автоматі повинна здійснюватися щоденно.
Вам знадобиться
  • - Рукавички.
Інструкція
1
На відміну від двигуна, рівень мастила в АКПП перевіряється виключно в прогрітому состояніі.Следовательно, після прогріву силової установки, нагадаємо, що автомобіль повинен розміщуватися в даному випадку на рівному майданчику з затягнутим стоянковим гальмом, важіль селектора кілька разів переміщується по всіх позиціях. Після цього він переводиться в положення «Р» (паркінг), але робота мотора не зупиняється і відкривається капот.
2
При працюючому в режимі холостого ходу двигуні виробляється витяг щупа АКПП, який протирається, вставляється назад до кінця і знову витягується. Якщо фактичний рівень масла розташований між двох міток, то це в межах норми. А от якщо нижче - тоді його необхідно долити і перевірити герметичність корпусу АКПП.
3
Трохи докладніше про мітки на щупі автоматичної коробки. Мітка «COLD» вказує на те, яким має бути рівень мастила в АКПП, якщо автомобіль недостатньо прогрітий, не перебувала в русі, і важіль селектора не переміщує по позиціях. Тобто, вона вказує на рівень щодо холодного масла. Мітка «HOT» вказує на те, яким має бути рівень мастила в АКПП, якщо автомобіль незадовго до заміру здійснив пробіг і масло в коробці розігріто до робочої температури.