Як перевірити напругу на генераторі.

Робота справного генератора після запуску двигуна полягає в забезпеченні всіх споживачів, включених в бортову мережу машини, електричним струмом необхідної сили і напруги. Але обертовий ротор генератора - це ще не гарантія того, що виробляється їм енергія відповідає необхідним параметрам.
Вам знадобиться
  • Вольтметр
Інструкція
1
Щоб переконатися в тому, що генератор справляється з покладеними на нього обов'язками, виробляють його тестування за допомогою вольтметра. Замір напруги виконують за такою схемою: - Піднімається капот; - До клеми "30" генератора приєднується затискач «+» вольтметра; - Зажим «-» вольтметра приєднується до однойменної клеми акумулятора.
2
Після цього двигун запускається і його частота обертання доводиться до 3000 об/хв. При цьому генератор повинен виробляти напруга , що не перевищує 14,4 вольта, яке зберігається в таких же межах і після підключення потужних споживачів (дальнє світло фар, підсилювач НЧ, сабвуфер тощо).
3
Якщо спостерігаються невідповідності нормативним вимогам, то необхідно перевірити наступне: - Натяг ременя приводу генератора; - Стан клем електропроводки (на предмет надійності їх кріплення і окисленности); - Стан щіток і мідного токоз'ємного кільця генератора; - Ступінь зарядженості акумулятора.
4
І в тих випадках, коли не виявлено ніяких порушень, генератор демонтується з двигуна і піддається відновлювального ремонту.