Як вирізати плитку.

Сьогодні керамічна плитка вельми популярна. Практично скрізь, де в інтер'єрі є зіткнення з водою, можна зустріти керамічну плитку . Зазвичай для укладки викликають фахівця. Але якщо ви надумаєте покласти плитку самостійно, то одним з етапів роботи буде процес різання. Це заняття вимагає великої акуратності і обережності. Як же робити це правильно?
Вам знадобиться
  • - маркер або олівець,
  • - склоріз (якщо ви вирішили обробити невеликі обсяги),
  • - ручний плиткоріз (в разі роботи з статевим кахлем, або при необхідності нарізати велику кількість плитки),
  • - електричний плиткоріз або болгарка (у разі промислових масштабів ремонту),
  • - металева лінійка для упору і кутник.
Інструкція
1
За допомогою лінійки на плитці відміряйте необхідну ширину смужки, яку потрібно відрізати. За допомогою кутника отчертите маркером лінію, по якій будете різати плитку .
2
Пригорніть плитку щільно до рівної нескользкой поверхні, щоб під час різання плитка не змістилася.
3
Поставивши склоріз на відзначену лінію перпендикулярно поверхні плитки, які не дуже сильно надавіть його і зробіть по цій лінії проріз.
4
Покладіть плитку на край столу різаною смугою догори так, що б вона трохи виступала за край. Однією рукою плитку сильно притисніть до столу, а другий різким ривком вниз обломити відрізану смужку. Якщо відрубувати сильно вузька, використовуйте для її відламування плоскогубці.
Зверніть увагу
В першу чергу слід берегти руки, а при роботі з електричним плиткорезом, не можна обходитися без окулярів і навушників. Вони збережуть ваші очі і вуха від травм. Якщо ж ви вирішите нарізати плитку болгаркою, то не можна забувати про респіратор. Так як у електричних плиткорізів в наявності спеціальний піддон з водою, що зменшує кількість пилу і осколків, чого немає у болгарки, то вам потрібно подбати про захист свого подиху. Та й поводитися з нею потрібно більш акуратно. Не забувайте закріплювати нарізану плитку.
Корисна порада
1. Перед початком різання вимочіть плитку у воді, потримавши мінімум п'ятдесят (а краще шістдесят-вісімдесят) хвилин. Це сильно полегшить процесс.2. Олівцем або маркером відзначайте лінію надрізу, а потім, використовуючи металеву лінійку як упор обраним різаком здійснюйте надріз. Він повинен вийти не дуже глибокий, для того, щоб ви могли легко надломити його, поклавши плитку на край столу.
Одним з інструментів, використовуваних при різанні отворів в плитці , камені та інших схожих матеріалів є кільцева пила з наконечником з карбіду. Нею часто користуються для різання плитки, яка укладається навколо кутів раковини. Ріже кільцева пила плитку будь-якої щільності.
Інструкція
1
Закріпіть кільцеву пилку в електродрилі за допомогою патрона. Можете пиляти всуху, але тільки якщо плитка добре закріплена. В іншому випадку вона (плитка) може зламатися, тому що кільцева пила працює повільно, за рахунок чого плиточная крихта і пил, що збираються навколо отвори, розігріваються.
2
Щоб плитка при свердлінні не перегрівається, її слід періодично занурювати в воду, яка буде змивати осколки з пилом і охолоджувати плитку, тим самим оберігаючи її від розломів. Та й ріжучі інструменти в цьому випадку прослужать довше.
3
При роботі з кільцевої пилкою слід побоюватися джерел води і електрики. Хоча інструменти, які працюють від батарейок, не залежать від електрики і води, все ж вони і працюють повільно, володіючи недостатньою швидкістю обертання і потужністю для проведення якісних робіт.
4
Вирішити цю проблему можна шляхом підключення електроінструментів до спеціального захисного пристрою (УЗО), яке само відключає електроінструменти від мережі в разі виникнення короткого замикання. Можна як підключатися до заземленої розетки, так і взяти переносний варіант УЗО напрокат.
5
Для утримання плитки під час різання, спорудити фанерну коробку розміром трохи більше розмірів плитки, а також ізолюйте кути. Буде незайвим налити в коробку води так, щоб лежача там плитка була опущеною у воду приблизно на 5-6 мм. Перед зануренням плитки несильно постукайте по її центру кернером, щоб отримати прокол емалі. Завдяки цьому проколу свердел не буде ковзати. Тепер утопите плитку, встановіть свердло в її центр і включіть дрель на звичайній швидкості. Коли свердло пройде через плитку наскрізь, кільцева пила опуститься на поверхню, зменшивши оберти дриля. Намагайтеся під час різання не тиснути занадто сильно на пилку, щоб плитка не розкололася. Нехай пила сама в неї увійде.