Як пробити свердловину для води. Пробити свердловину своїми руками.

Перед індивідуальними забудовниками нерідко постає питання про те, як пробити свердловину для води. Зрозуміло, до жителів елітних котеджних селищ ця проблема не має відношення, так як там пристрій водопостачання зазвичай проводять промисловим способом. А ось приватнику, можливо, доведеться докласти до цієї справи свої руки.
Вам знадобиться
  • Металеві труби різного діаметру, тринога, схил
Інструкція
1
Найбільш економічний спосіб пробурити свердловину для води - зробити це вручну. Для цього вам знадобляться металеві труби. Півдюймові будуть тонкуваті, а дюймові трохи більше потрібного. Так що вибирайте труби в три чверті дюйма.
2
Оскільки буріння свердловини вироблятиметься вертикально, вам знадобиться металева тринога. Кільце триноги оберігатиме бур від нахилів. Встановіть триногу на обраному для буріння свердловини місці. За допомогою схилу визначте точний центр, в якому і буде відбуватися пробивка.
3
Робочим органом вашої установки буде бур. Виготовити його найкраще з відрізка труби діаметром не менше 100 мм. Якщо діаметр буде більше, це не страшно. Так діаметр в 120 мм в подальшому дозволить використовувати більшість моделей заглибних насосів.
4
В трубі необхідно зробити пропили для різання грунту, а також вертикальні прорізи, які знадобляться для зручності прочищення бура. З іншого боку труба повинна мати кришку і зганяння для кріплення труб-подовжувачів. Бур готовий до роботи.
5
Буріння дерну робиться коротким коміром. При дуже сухому грунті слід періодично підливати в місце буріння заздалегідь підготовлену воду. Після проходження шару дерну замініть воріт довгою трубою. Верх її повинен проходити крізь кільце триноги.
6
У міру просування бура вглиб, переставляйте ручки. Періодично очищайте бур від сухого ґрунту. Коли грунт починає «хлюпати», це означає, що в свердловині з'явилася вода.
7
Тепер слід вставити в свердловину обсадних труб діаметром 100 мм. Стінка труби повинна бути досить товстою.
8
Свердловина готова. Опустіть в неї погружной насос і почніть поетапний процес її «розкачки». Робиться це так: включаєте насос, випускаєте воду, потім йде рідка глина - насос вимикаєте. Поступово навколо насоса утворюється своєрідна водяна «колба».
9
Буріння свердловини зазвичай займає кілька годин. Значну частину часу відніме у вас підготовка інструменту.
Напевно кожен садівник або ж господар сільської садиби хоче мати свердловину у дворі. З неї можна постійно отримувати чисту воду. Якщо водоносний шар залягає не сильно глибоко - до 10 метрів, то бурити можна своїми силами. Багато часу і сил на це заняття не піде. Знадобиться будь-який невеликий насос, який займатиметься викачуванням води зі свердловини. До речі, він і буде її бурити.
Інструкція
1
Отже, приступимо до буріння. Труба, яку опускають в свердловину , повинна бути встановлена вертикально. В неї буде насосом нагнітатися вода. Нижній торець труби повинен мати зубці. Вони робляться самостійно. Суть полягає в тому, що вода виходить під тиском з нижнього кінця і розмиває грунт. Труба має досить пристойний вагу, тому опускається все нижче і нижче. Вона незабаром повинна досягти водоносного грунту.
2
Щоб пробурити свердловину , обов'язково знадобиться сталева труба. Діаметр її повинен бути більше 120 міліметрів. Вона виступатиме в ролі обсадной трубою свердловини. Її довжину потрібно вибирати по глибині залягання вод. Верхній кінець труби потрібно закрити фланцем і прохідним штуцером. Саме через нього по шлангу закачуватиметься вода. Щоб закріпити фланці у стінки труби, необхідно приварити 4 вушка з отворами під болти М10.
3
Для води краще всього використовувати двохсотлітрову бочку. Поставити її потрібно поруч. Щоб прискорити процес занурення труби, її потрібно трохи повертати в різні боки і похитувати. Відбуватиметься крошение землі, а її частинки будуть вимиватися водою. Для того щоб було простіше здійснювати обертання труби, можна використовувати воріт. Виготовити його можна з двох трубок. Закріплювати найкраще стяжним хомутом.
4
Бурити найкраще удвох. В запланованому місці потрібно вирити яму, глибина якої повинна бути не менше метра. В неї потім необхідно опустити зубчастий кінець труби. Поглибити трубу можна кількома поворотами ворота. Закріплюватися вона повинна в вертикальному положенні. Після цього можна включати насос. Воду, яка буде набиратися в яму, можна вичерпувати і знову наливати в бочку, але при цьому обов'язково потрібно її проціджувати через сито. Приблизно за годину можна пробурити близько 6 метрів суглинистой ґрунту.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=YoyXll49EB8