Як малювати складки на одязі. рісуновать драпірування штор.

Будь початківець художник рано чи пізно стикається з необхідністю малювання складок на тканині, незалежно від того, чи малює він натюрморти з драпіровками або портрети людей в одязі , яку необхідно зробити красивою і реалістичною. Опрацювання складок тканини дозволяє додати малюнку достовірність, обсяг, а також повторити з допомогою складок контури і рельєфи об'єкта, підкреслюючи світло і тінь.
Інструкція
1
Поспостерігайте за різними тканинами - натягайте їх, дозволяйте провисати, збирайте їх в складки і укладайте в спадаючі драпірування. Розглядайте процес формування складок, стежте за тим, як на них падає світло і де знаходяться затінені області.
2
Від розташування тканини в чому залежить те, як будуть виглядати на ній складки - наприклад, складки можуть ниспадать вниз, а можуть майоріти на вітрі. Також в складки збирається тканина, зібрана в пишну оборку.
3
Якщо ви малюєте кілька видів тканини на одній картині, наприклад, два види одягу на портреті - пам'ятайте про те, що матерія, що перебуває вище, повинна візуально бути тонше тієї, яка знаходиться нижче.
4
Враховуйте силу гравітації, від якої також залежить напрямок і форма складок, наступних за напрямом тканини.
5
Розглядайте якнайбільше моделей одягу різних фасонів - це допоможе звикнути до різних видів складок і різним способам складання тканин. Десь тканина може висіти вільно, а десь - облягати фігуру, і тут складки будуть тільки підкреслювати рельєфи.
6
Особливу увагу приділяйте малюванню тканин з візерунком і орнаментами - малюйте орнамент так, щоб його вигини відповідали вигинів складок.
7
Враховуйте особливості жіночих та чоловічих предметів одягу - складки і складання в них розташовані в різних місцях. Чоловічі брюки набагато вільніше жіночих, а в жіночій одязі необхідно промальовувати складки, які з'являються через облягання рельєфних жіночих форм.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=iND0sa_mVoE
Зібравшись малювати портрет, пейзаж або натюрморт, початківець художник незмінно стикається з тим, що потрібно зобразити складки . Це можуть бути складки одягу або драпірування. Малюють їх по-різному, в залежності від характеру і призначення роботи. Намалювати складки часом потрібно і модельєру. Складки на спідниці - найдоступніший варіант, тому почати краще саме з нього.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу;
  • - простий олівець;
  • - кольорові олівці чи фарби.
Інструкція
1
Намалюйте спідницю потрібної вам моделі. Якщо це модель із зустрічною складкою, то нижню лінію пояса розділіть навпіл. Їх цієї струми намалюйте вниз 2 розбіжні лінії. Ведіть лінії до низу спідниці. Шматок тканини, розташований між складками, здається трохи коротше довжини виробу. Тому відступите трохи від низу і поведіть між згинами складки пряму або злегка викривлену лінію. При розфарбовуванні таких складок ніяких хитрувань не потрібно, залийте спідницю одним кольором, а контури вироби і згини складок обведіть більш темним олівцем або фарбою.
2
Щоб намалювати спідницю-плісе або спідницю з поздовжніми складками, розділіть нижню лінію пояса на довільну кількість частин і поставте точки. Від цих точок проведіть вниз злегка розходяться лінії. Намалюйте їх довше самої спідниці. З'єднайте кінцеву точку складки з точкою перетину низу спідниці та сусідньої складки. Таким же чином з'єднайте і всі інші точки. У вас повинно вийти щось на зразок «гармошки». Розфарбуйте спідницю точно так само, як і в попередньому варіанті.
3
М'які складки одягу передаються в основному світлотінню. Намалюйте виріб з таким складками - наприклад, штору або задню частину мушкетерського плаща. Зверніть увагу на те, що якщо низ вироби уявити в проекції на площині, він буде здаватися не прямим, а хвилястим. Змініть цю лінію.
4
Визначте, де опуклі частини складки, а де увігнуті. Намітьте їх вертикальними лініями. Почніть накладати світлотінь. Можна робити вертикальну штрихування, паралельну намічених лініях. Якщо ви віддасте перевагу класти штрихи горизонтально, точно дотримуйтесь нижньої хвилястою лінії. Зафарбуйте малюнок рівним шаром. Визначте найбільш світлі місця - вони знаходяться найближче до вас. Намітьте або запам'ятайте ці місця і більше їх не штрихами. Покрийте малюнок другим шаром штрихування, потім третім. Щоразу залишайте незафарбованими все більші ділянки. Останній шар - тільки найтемніші, увігнуті шматки тканини.
Зверніть увагу
Малюючи спідницю-плісе, стежте за тим, щоб всі складки йшли в одному напрямку; Якщо ви малюєте штору зі складками, лінії складок будуть вертикальними. В мушкетерської плащі або іншому подібному виробі він будуть злегка розходитися донизу; Горизонтальні складки малюються за тим же принципом, тільки лінії переходу від світла до тіні проводяться в залежності від того, як висить штора.