Як пробурити колодязь.

На дачній ділянці вам обов'язково потрібно вода для приготування їжі і для господарських потреб. Тому необхідно ще до початку будівництва дачі спланувати пристрій колодязя. При цьому слід враховувати певні вимоги до його розташуванню і конструкції. Головні гідності хорошого колодязя - простота споруди і зручність в експлуатації.
Вам знадобиться
  • - цегла,
  • - камінь,
  • - бетонні кільця або дерево,
  • - цемент,
  • - лопата,
  • - рулетка,
  • - сокиру,
  • - ємність для цементного розчину
Інструкція
1
Як правило, колодязь будується не в будь-якому місці за вашим бажанням, а там, де грунтові води близько підходять до поверхні. Чим ближче залягають води, тим менше зусиль вам знадобиться при бурінні колодязя.
2
Існує два види підземних вод - грунтові і артезіанські. Найчастіше для пристрою шахтних колодязів використовують грунтові води, які залягають на глибині від 5 до 15 м. Артезіанські води розташовуються значно глибше, тому для доступу до них доведеться бурити свердловину. Зате такі води, що знаходяться під тиском, самі піднімаються над поверхнею ґрунту.
3
Щоб визначити глибину залягання грунтових вод, необхідно провести розвідувальне буріння. Таке буріння вимагає техніки, тому для вибору місця під колодязь краще звертатися до фахівців.
4
Буріння свердловини не такий простий процес, яким може представлятися. Неправильно пробурена свердловина може не тільки не принести очікуваної води, але і цілком здатна збезводнити свердловини на сусідських ділянках.
5
В даний час дуже широко використовуються шахтні колодязі. Вони являють собою каркас, заглиблений в землю до водоносних шарів. Каркас необхідний для запобігання попадання в шахту грунту. Шахтний колодязь - порівняно недороге споруда, він простий в конструкції. Складається такий колодязь з оголовки, стовбура (шахти) і водоприймальної частини.
6
Вода в такому колодязі надходить через дно або отвори в нижній частині ствола. Поглиблювати шахту в водоносний шар слід на глибину близько метра. Форма шахтного колодязя може бути найрізноманітнішою: квадратної, круглої, багатокутної. У будівництві знадобиться цегла, камінь, бетон або дерево.
7
Оголовок колодязя повинен виступати над поверхнею приблизно на 80 см. Навколо нього споруджують вимощення з бетону шириною в метр. Передбачте кришку для запобігання попадання в колодязь сміття і атмосферних опадів. Можна спорудити навколо оголовка декоративний зруб, він додасть криниці естетичний вигляд.
8
Підйом води з колодязя зазвичай здійснюють відром за допомогою встановленого в зрубі блочного ворота. Іноді піднімати воду можна насосом. Найекзотичніші варіанти передбачають установку поруч зі зрубом «журавля» - ефективного народного пристосування для підйому води.
9
Якщо ви вирішили в якості матеріалу для зрубу використовувати дерево, вибирайте дуб - він міцний і стійкий до впливу води. Найменше підходить ялина, вона швидко починає гнити у воді. Зруб для колодязя робиться таким же чином, як і для дому.
10
Дерев'яні колодязі роблять зазвичай квадратними з шириною стінок близько метра. Кінці колод для стикування обтісують в «лапу». Збирати зруб зручніше на поверхні, а потім опускати в вириту шахту окремими вінцями. Між стінками зрубу і грунтом повинен залишатися вільний простір шириною близько 3 см. Нарощують зруб доти, поки над землею не виявиться три вінця.
11
Багато господарів приймають рішення використовувати при спорудженні колодязя бетонні кільця. Вибір діаметра кілець залежить від запланованого вами обсягу шахти. Чим менше висота кільця, тим простіше його встановити. Шви між кільцями зашпаровують цементним розчином.
На дачній або сільському ділянці не завжди є природне джерело чистої води, і власникам ділянки доводиться вдаватися до буріння свердловини, яка забезпечить їх постійним джерелом питної води високої якості. Для того щоб пробурити свердловину , можна викликати на ділянку бригаду фахівців-бурильників, а можна спробувати пробурити свердловину самостійно, знаючи технологію ручного буріння. Про те, як правильно пробурити свердловину , ви дізнаєтеся з цієї статті.
Інструкція
1
Почніть буріння з викопування шурфу двометрової глибини, 1,5х1,5 метра в розмірах. Стінки викопаного шурфу обшийте дошками, щоб запобігти осипання ґрунту. Для буріння вам буде потрібно бурова вишка, за допомогою якої над потрібної точкою підвішують бурову колонку з головкою.
2
Вишку зробіть самостійно з колод діаметром 15-20 см, і між ними закріпіть лебідку. Бурова колонка складається з з'єднаних між собою бурових штанг довжиною 3 м. Використовуйте різні типи бурових головок для різного типу грунту.
3
В малоосипающемся грунті використовуйте бур-ложку. В твердому грунті потрібно використовувати бур-долото, а в глиняному грунті - спіральний бур. Ручним способом ви зможете пробурити свердловину глибиною до 20 метрів.
4
Встановіть над шурфом вишку і зберіть бурову штангу, опустивши її потім в шурф за допомогою лебідки. Для обертання штанги потрібні сили двох осіб.
5
Нанесіть на штангу заздалегідь позначку на висоті 60 см, і досягнувши позначки, виймайте штангу із землі для очищення. Якщо вам потрібно неглибока свердловина, ви можете пробурити її без триноги, використовуючи тільки желонку для буріння ударним способом.
6
Пробуривши свердловину до водоносного шару і досягнувши водотривкого шару, зупиніть буріння і почніть готувати свердловину до використання. Очистіть її і опустіть на дно фільтр з металевої сітки, заповнивши простір між фільтром і стінами крупним піском.
7
Встановивши в свердловину фільтр і підйомні труби для води, приберіть дерев'яну обшивку шурфу і засипте його землею. На вершину свердловини встановіть насос на електричному або ручному управлінні.